Cieszyński portal sportowy - strona główna

13 medali IKS Cieszyn
24.07.2019
Bydgoszcz

W dniach 19-21.07.2019 odbyły się 47. Otwarte Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski WPA Grand Prix w Bydgoszczy. Uczestniczyła w nich 11-osobowa ekipa Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn. Już od pierwszego dnia Mistrzostw było wiadomo, że dla cieszyńskich sportowców będą to fenomenalne zawody.

Jako pierwszy worek z medalami otworzył Mirosław Madzia, zdobywając złoto w pchnięciu kulą (gr. F11-13). Dla zawodnika ze Skoczowa rzut dyskiem także nie stanowił problemu i wywalczył tu srebrny krążek. Z kolei podium rzutu dyskiem (gr. F55) należało do naszych - Kamil Fałek i Joachim Krężelok zgarnęli odpowiednio złoty i srebrny medal. Mateusz Czudek zdobył srebro w pchnięciu kulą (F35-38). Później po raz kolejny podium rzutu dyskiem okupowane było zawodnikami IKS Cieszyn - Janusz Rokicki wywalczył złoty, a Damian Kulig brązowy medal. Ci dwaj Panowie nie spoczęli jednak na laurach i w pchnięciu kulą wywalczyli odpowiednio mistrzostwo oraz wicemistrzostwo PolskiKatarzyna Słomka poszła za śladem swoich klubowych kolegów i zdobyła złoto w rzucie maczugą (gr. F32), a w pchnięciu kulą uplasowała się na 4 pozycji (F32-34).

W ostatnim dniu zmagań co świętować mieli oszczepnicy - Joachim Krężelok oraz Tomasz Wróbel zostali Mistrzami Polski w swoich grupach startowych (F55 i F56/57), a Damian Kulig ma brąz w tej konkurencji (gr. F56/57). Trochę mniej szczęścia miał Piotr Cieślik - w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą oraz w rzucie oszczepem uplasował się kolejno na 4., 5. i 6. pozycji (gr. F32-34). O podium otarła się także Beata Świderska - Kaleta, zajmując 4. pozycję w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem (gr. F32-34). Nasz najmłodszy sportowiec Kacper Kudyba zajął bardzo dobre drugie miejsce w rzucie dyskiem (gr. F56).

W klasyfikacji medalowej IKS Cieszyn zajął 3. miejsce zgarniając w sumie 13 medali (7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe). Wyprzedziły nas jedynie ekipy dużych miast - Start Gorzów Wielkopolski oraz WZSN Start Wrocław! Tegoroczne Mistrzostwa Polski były wyjątkowe nietylko dla podopiecznych Zbigniewa Gryżbonia, Marty Rokickiej oraz Jarosława Sobczyka, ale również dla polskiej lekkoatletyki osób z niepełnosprawnościami. Stadion im. Krześkowiaka gościł 500 zawodników z 35 krajów z całego świata! Były to pierwsze w historii miedzynarodowe zmagania niepełnosprawnych lekkoatletów organizowane na tak dużą skalę w Polsce oraz sprawdzian przed Mistrzostwami Europy odbywającymi się za rok w Bydgoszczy.

Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy! Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować Fundacji Sport Twoją Szansą za sfinansowanie przejazdu zawodników na zawody.