Awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
09.07.2018
Chorzów

Przez całą pierwszą część lekkoatletycznego sezonu letniego trwała walka o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które są mistrzostwami Polski w kategorii U-18. Zgodnie z regulaminem prawo startu w w tych zawodach ma 24 najlepszych zawodników w każdej konkurencji na podstawie rankingu wyników uzyskanych w tym sezonie. Cel ten został w dobrym stylu osiągnięty przez dwie zawodniczki MUKS SZS Cieszyn. Zuzanna Legierska uzyskała awans z wysoką 8. lokatą na swoim koronnym dystansie 400 m (58,36), a Samanta Górniak zakwalifikowała się z 12. wynikiem w biegu na 800 m (2.17,04). Obie cieszyńskie lekkoatletki stawiają sobie bardzo trudne zadanie: awans do finałów A w swoich konkurencjach (miejsca 1– 8). Należy dodać, że S. Górniak, po bardzo udanej pierwszej części sezonu, została zakwalifikowana do Zaplecza Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z. Legierska jest w ZKN od początku 2018 roku.

Zawody finałowe OOM zostaną zorganizowane 27 – 29 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tradycyjnie będzie to jedna z największych imprez lekkoatletycznych w Polsce rozgrywanych na stadionie. Zgłoszonych jest ponad 1150 zawodniczek i zawodników z 232 klubów. Trener cieszyńskich lekkoatletek Mirosław Werner został wyznaczony przez Centralne Kolegium Sędziów PZLA do pełnienia funkcji zastępcy Sędziego Głównego tych zawodów.