Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Badminton rządził w Cieszynie
13.05.2019
Miejsce wydarzenia:
Hala Widowiskowo - Sportowa
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

12 maja w Hali Widowiskowo - Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie, rozegrano II Mistrzostwa Cieszyna w Badmintonie. O godz. 9.00 rozpoczęto rozgrywki w czterech kategoriach: Mężczyźni OPEN, Kobiety OPEN, Chłopcy 2003 i młodsi oraz Dziewczęta 2003 i młodsze. W mistrzostwach wzięło udział ponad 20 uczestników, którzy zaprezentowali nie przeciętne umiejętności gry w badmintona. Dla wszystkich uczestników przewidziane byly drobne upominki oraz dyplomy. Z kolei dla trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii organizatorzy zapewniali medale puchary i dyplomy. Nagrodzonym puchary wręczał I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Krzysztof Kasztura, natomiast medale i dyplomy wręczał Naczelnik Wydziału Sportu Cezary Cieńciała. 

Poniżej podajemy trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii (z wyjątkiem kategorii Dziewczęta 2003 i młodsze, w której wystartowały dwie zawodniczki):

Mężczyźni OPEN

1. Mieczysław Kubica

2. Mariusz Kubas

3. Dawid Śmieja

Kobiety OPEN

1. Lidia Joniec

2. Edyta Gaszek

3. Marzena Błaś

Chłopcy 2003 i młodsi

1. Robert Szablicki

2. Sebastian Krótki

3. Kamil Targosz

Dziewczęta 2003 i młodsze

1. Amelia Andrzejewska

2. Antonina Błaś

 

Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie dziękuje wszystkim uczestnikom tegorocznych mistrzostw. Zapraszamy ponownie za rok mamy nadzieję, że w jeszcze większym gronie! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji link znajduje się pod artykułem). 

Tekst i fot. WS

 

Udostępnij:
Zobacz fotogalerię wydarzenia
menu