Biegowe święto
29.10.2018
Kompleks boisk Sport-Park

28 października 2018 r. w Cieszynie na terenie Campingu Olza, Kompleksu Boisk Sport-Park odbył się Biało-Czerwony Bieg III Cieszyńska Godzinówka, który został zorganizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie. Impreza odbyła się przy współpracy ze środowiskiem biegaczy Parkrun Cieszyn.

Pogoda od samego rana nie napawała optymizmem zarówno organizatorów jak i biegaczy. Deszcz i przenikliwe zimno przypominały o ubiegłorocznej edycji biegu. W tym roku Cieszyńska Godzinówka wpisywała się w obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prawie każy z uczestników zarówno biegu głównego jak i biegów młodzieżowych miał na sobie elementy patriotyczne, które mówiły o tym, że bieg ten ma uroczysty charakter.

Wszystko rozpoczęło się od biegów młodzieżowych w czterech kategoriach: dzieci do 6 lat, dzieci 7-9 lat, dzieci 10-12 lat, młodzież 13-15 lat. Frekwencja może byłaby zdecydowanie większa gdyby nie pechowa pogoda, ale ci którzy wzięli udział z pewnością nie żałują ponieważ nagrodzeni zostali wszyscy. Poniżej wyniki biegów młodzieżowych:

Dzieci do 6 lat:

1. Małgorzata Gołda

2. Gabriela Targosz

3. Julia Cohla

4. Agata Kornacka

5. Igor Jach Falkiewicz - Igor zdobył także nagrodę specjalną za najlepszy patriotyczny strój.

2. Jagoda Szubarska

O godzinie 14.00 ruszył bieg główny, który został poprzedzony odegraniem Hymnu Państwowego. Na starcie stanęło 85 zawodników w tym czterokrotny olimpijczyk Mateusz Ligocki, który ostatecznie zajął 77 miejsce i pokonał 7 okrążeń. Poniżej pierwsze trzy miejsca w kategoriach: mężczyzn, kobiet i drużynowej: