Goleszów lepszy
20.08.2018
Goleszów

W dniu 18 sierpnia (sobota) drużyna Piasta udała się do Goleszowa. Mecz trzeciej kolejki skoczowskiej A-klasy zapowiadał się arcyciekawie. Zawodnicy Sportkontaktu, podobnie jak trójkolorowi aspirują do czołówki tabeli rozgrywek.

Oba zespoły rozpoczęły mecz z animuszem. Już w piątej minucie silnym strzałem popisał się Rostislav Gros. Minutę później w odpowiedzi wyborną sytuację mieli gospodarze, jednak na wysokości zadania stanął Damian Ferfecki. Cieszynianie starali się prowadzić grę, zawodnicy LKS-u groźnie kontratakowali. Po jednej z kontr przed polem karnym odnalazł się Michał Jopek, precyzyjnie przymierzył i nie dał szans Ferfeckiemu. Po stracie bramki inicjatywę przejęli goście. W 20 minucie po rzucie rożnym duże kłopoty z obroną strzału Jarka Bujoka miał Felis, jednak na raty zdążył złapać piłkę przed linią bramkową. W 28 minucie wyszedł także obronną ręką w sytuacji sam na sam z kapitanem Piasta. W 39 minucie golkiper gospodarzy nie miał już jednak nic do powiedzenia. Lewym skrzydłem pognał Tomek Szyper i precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Piłkę precyzyjnym strzałem głową umieścił w siatce 17-letni Kuba Kubicius, notując tym samym swojego premierowego gola w drużynie seniorskiej Piasta. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą odsłonę gospodarze wyszli odmienieni. Od pierwszych minut stwarzali zagrożenie pod bramką Ferfeckiego. Piast w początkowej fazie skupił się na kontrolowaniu wyniku, groźnie kontrując. Po 60 minutach meczu gra się wyrównała. Kiedy wydawało się, że trójkolorowi zaczynają przejmować inicjatywę, w 72 minucie drugą żółtą kartkę po faulu na przeciwniku otrzymał Kamil Gabryś. Od tego momentu goście musieli grać w osłabieniu, czego do 89 minuty nie było w zasadzie widać. Pod koniec spotkania Piast się otworzył, dążąc do zdobycia zwycięskiej bramki. Skrzętnie wykorzystali to gospodarze. W 89 minucie kontra goleszowian, zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Rafał Obrochta i na minutę przez końcem regulaminowego czasu gry Sportkontakt wyszedł na prowadzenie. Piast ruszył od odrabiania strat. Brak jednego zawodnika, zmęczenie 20 minutami gry w osłabieniu, kontra gospodarzy – tak wyglądała 91 minuta meczu, którą celnym strzałem zakończył Michał Jopek notując „doppelpack’a” i ustalając wynik spotkania na 3:1. W końcówce błyskotliwą interwencją popisał się jeszcze Ferfecki, zapobiegając utraty czwartej bramki.

A już w środę II runda Pucharu Polski. Piast na własnym terenie podejmie LKS Kończyce Wielkie. Początek meczu o 17.00!