Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Goleszów pokonany
15.04.2019
Miejsce wydarzenia:
Stadion Miejski
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

13 kwietnia trójkolorowi podejmowali rywali zza miedzy LKS Goleszów. Po zeszłotygodniowej porażce, za obowiązek wzięli sobie przypisanie trzech punktów do ligowej tabeli. 

Mecz rozpoczął się z przytupem. Już w 6 minucie dynamicznie prawym skrzydłem popędził Tomasz Szyper. Wzorcową akcję bez problemu, z pierwszej piłki wykończył Kamil Gabryś, wyprowadzając Piasta na prowadzenie. Niespełna 6 minut później ponownie sygnał do boju dał kapitan trójkolorowych. Szyper minął obrońcę, bramkarza i wyłożył na 5 metr piłkę Grosowi. Rosta nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie. Po uzyskaniu dwubramkowego prowadzenia Piast zwolnił, dając pograć gościom z Goleszowa. Akcje gości jednak kontrolowały formacje defensywne Piasta, nie dopuszczając do zagrożenia bramki Ferfeckiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków goleszowian. Nie przynosiły one jednak efektu w postaci strzałów na bramkę. Dużo groźniej wyglądały kontry trójkolorowych. Na listę strzelców mogli się wpisać Michał Kubicius, Szyper, czy Gołka. Zamknięcie meczu nastąpiło w 87 minucie, kiedy to strzałem lewą nogą Felisa pokonał Kuba Węglorz ustalając po trzeciej z rzędu asyście Tomka Szypera wynik spotkania na 3:0.

Zasłużone zwycięstwo cieszynian – Brawo !!!

T.S. 1909 Piast Cieszyn 3:0 LKS Goleszów
6' Kamil Gabrys
12' Rostislav Groš
87' Kuba Węglorz

TABELA ROZGRYWEK

Skład Piasta:
Damian Ferfecki, Jarosław Bujok, Arkadiusz Brachaczek, Martin Skácelík, Bartek Cębrzyna (85' Adrian Kiejnig), Piotr Gołka, Rostislav Groš (45' Michał Tobiasz), Jakub Kubicius, Kamil Gabrys (38' Michał Jakub Kubicius) Tomek Szyper (87' Krzysztof Dąbrowiecki), - Jan Śliwka, Przemek Romański

Udostępnij:
menu