Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Gra Nocna Cichociemni
08.10.2018
Miejsce wydarzenia:
Górki Wielkie-Wapienica
Główne zdjęcie aktualności

Wydarzenie rozpoczęło się 28 września przyjazdem patroli do Górek Wielkich, gdzie odbyło się zwiedzanie dawnej Stanicy Harcerskiej, która jest jednym z ważniejszych miejsc historycznych dla Związku Harcerstwa Polskiego. Kolejnym punktem programu było ognisko na którym uczestnicy wysłuchali gawędy dotyczącej historii stanicy oraz zostali wprowadzeni w fabułę gry.

Po zakończonym ognisku patrole otrzymały pierwsze zadanie, którym było dotarcie do „ośrodka szkoleniowego Cichociemnych”, umieszczonego na terenie Bazy Harcerskiej w Bierach. Po nocy odpoczynku odbył się apel, po którym uczestnicy rozpoczęli swoje szkolenie na Cichociemnych. Szkolenie miało na celu rozwinięcie umiejętności posługiwania się mapą, orientacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy, a także przypomnieli sobie ważne postacie historyczne oraz wydarzenia, które miały bardzo duży wpływ na działania dążące w kierunku uzyskania niepodległości państwa polskiego.

Po zakończonym szkoleniu nastąpił „zrzut” dla Cichociemnych, którym okazały się produkty spożywcze, dzięki którym patrole mogli samodzielnie przygotować posiłek korzystając z palenisk oraz kociołków.

O godzinie 20:00 rozpoczęła się najważniejsza część tego wydarzenia, czyli gra nocna, której celem było dotarcie do Bazy Harcerskiej w Wapienicy oraz zrealizowanie zadań wymagających umiejętności nabytych podczas sobotniego szkolenia. Trasa przebiegała przez: harcerski szlak na Błatnią, Trzy Kopce, Klimczok, Szyndzielnię oraz Dolinę Wapienicy.

Gra zakończyła się uroczystym apelem z wręczeniem nagród oraz podziękowaniami dla wszystkich organizatorów.

Zadanie było współfinansowane ze środków Miasta Cieszyna.

tekst i foto:ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Cieszyńskiej

Udostępnij:
Zobacz fotogalerię wydarzenia
menu