Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Kolejny trening piłkarski w ramach Akcji Lato!
09.07.2019
Miejsce wydarzenia:
Boiska piłkarskie "Pod Wałką"
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

W czwartek (4 lipca) na zajęciach dzieci pracowały dalej nad zwinnością (motoryka) oraz nad uderzeniem do bramki (technika). W części motorycznej zaczęliśmy od ćwiczenia, w którym jeden z zawodników miał za zadanie złapać drugiego w ciągu 15 sekund, uciekający mógł zakończyć ćwiczenie szybciej siadając na piłce od goniącego. W tym samym czasie druga połowa zawodników była dobrana w pary i połączona narzutką - wspólnie musieli współpracować i uciekać przed goniącą parą. Ćwiczenia te wywołały bardzo dużo uśmiechu na ich twarzach.

Następnie w formie rywalizacji zawodnicy mieli za zadanie pokonać tor przeszkód i przetransportować narzutki z jednego miejsca do drugiego, a nawet w ostatniej rundzie ułożyć z tych narzutek prostokąt. W ostatnim ćwiczeniu motorycznym dzieci były dobrane w trójki i grupa goniąca miała za zadanie złapać w określonym czasie jak najwięcej osób.
Po części motorycznej przyszedł czas na technikę. Tym razem zawodnicy zostali podzieleni na 4 zespoły i rywalizowali w formie turnieju każdy z każdym na dwóch połowach boiska. Mniejsza odległość od bramek wpływała na oddawanie dużej ilości strzałów, dzięki czemu w formie gry realizowany był temat uderzenia do bramki.

Po treningu odbyły się zajęcia profilaktyczne. Dzieci zostały dobrane w dwie grupy i miały za zadanie nadmuchać balony, a następnie stworzyć z nich bramkę. Bardzo ważna była tu odpowiednia współpraca i podział obowiązków. Dzieci sprostały zadaniu i na samym końcu zajęć zaprezentowały swoje dzieło.


Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 539 906 520 przez cały okres wakacji.

ZADANIE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA CIESZYN.

Udostępnij:
menu