Medale lekkoatletek na Stadionie Śląskim
15.05.2019
Chorzów

Troje najlepszych zawodników MUKS SZS Cieszyn zostało dopuszczonych do Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego Juniorów, który zorganizowany został 12 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Pomimo deszczu i niskiej temperatury zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Swój udział mocno zaznaczyły cieszyńskie lekkoatletki, zajmując miejsca na podium. Zuzanna Legierska w gronie juniorek zdobyła brązowy medal w swojej koronnej konkurencji – biegu na 400 m. Biorąc pod uwagę początek sezonu oraz wspomniane warunki atmosferyczne, wynik 58,68 sek. należy uznać za bardzo dobry. Samanta Górniak pobiegła na swoim głównym dystansie 800 m. Z zadania szybkiego poprowadzenia biegu wywiązała się znakomicie. Na ostatniej prostej stoczyła pasjonującą walkę, przegrywając minimalnie z dwiema utytułowanymi rywalkami. Trzecie miejsce i czas 2.15,36 to obiecujący prognostyk przed następnymi zawodami. Wyniki uzyskane przez nasze zawodniczki w Chorzowie lokują je w ścisłej krajowej czołówce.

Sprinter Paweł Błaś wystartował w biegu na 100 m. Wynik 11,92 sek. nie pozwolił na awans do finału. Cieszyniak został sklasyfikowany na 21. miejscu.