Medale Mistrzostw Śląska lekkoatletów
30.01.2019
Ostrawa

Sukcesem zakończył się wyjazd cieszyńskich lekkoatletów do Ostrawy na Halowe Mistrzostwa Śląska w kategoriach U-18, U-20 i seniorów. W ostatnią sobotę stycznia zawodnicy MUKS SZS Cieszyn zdobyli trzy medale: złoty i dwa srebrne. Na najwyższym stopniu podium stanęła Samanta Górniak (U-18) która zdeklasowała rywalki w biegu na 600 m. Uzyskała rewelacyjny wynik 1.36,06, poprawiając rekord życiowy ze stadionu o ponad sekundę. Na dystansie 300 m drugie miejsce zajęła Zuzanna Legierska (U-20) z dobrym wynikiem 41,79. Wyczyn młodszej siostry powtórzył na tym samym dystansie Mikołaj Legierski w kategorii seniorów. Wynik 38,13 i srebrny medal to duże osiągnięcie tego uzdolnionego i pracowitego zawodnika. Z. Legierska dobrze zaprezentowała jeszcze na 200 m. W bardzo mocnej stawce

Szybko biegały dziewczęta na 300 m w kategorii U-18. Hanna Wałga z wynikiem 46,20 była siódma, a Iga Szczepańska z czasem 47,13 zajęła dziewiąte miejsce. Oba wyniki są halowymi rekordami życiowymi naszych zawodniczek. Najlepszy wynik w karierze osiągnął w biegu na 60 m sprinter Paweł Błaś (U-20). Czas 7,62 pozwolił zająć 14. miejsce na Śląsku.