Medale Mistrzostw Śląska w biegach przełajowych
11.03.2019
Mysłowice

Na trudnych trasach MOSiR-u Mysłowice, w deszczu i porywistym wietrze rozegrano w sobotę 9 marca Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych we wszystkich kategoriach wiekowych. W zawodach wzięli udział biegacze MUKS SZS Cieszyn.

Mistrzynią naszego województwa została Samanta Górniak, która wygrała bieg na 2 km w kategorii U-18. Srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Polski sprzed trzech tygodni wcale nie była murowaną faworytką tego biegu, ponieważ za rywalki miała również medalistki ogólnopolskich czempionatów na średnich dystansach. Samanta w szybkim tempie poprowadziła bieg od startu, zwyciężając na mecie z bezpieczną przewagą.

Bardzo cenny medal w biegu na 5 km wywalczył w kategorii U-20 Mateusz Mola. Brąz jest nagrodą za systematyczną, ciężką pracę treningową. Niewiele gorzej spisali się jego koledzy na innych dystansach. Łukasz Żmija był piąty 3 km w kategorii U-20, a Szymon Masarski również piąty na tym samym dystansie, ale w grupie U-18.

Świetna postawa całej wymienionej czwórki skłoniła trenera Mirosława Wernera do zgłoszenia ich do PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się 23 marca w Olszynie w województwie dolnośląskim.

W Mysłowicach ambitnie walczyły jeszcze inne zawodniczki MUKS SZS. Wiktoria Mołdrzyk była siódma wśród seniorek na dystansie 4 km, Marta Zdejszy zajęła 11. miejsce, a Małgorzata Greniuch 22. miejsce w biegu na 1 km w kategorii U-14.

Ogromne gratulacje należą się trenerowi Mirosławowi Wernerowi oraz zawodnikom MUKS SZS Cieszyn!