Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Międzyw. Mistrzostwa Młodzików U16
11.06.2019
Miejsce wydarzenia:
Bytom
Główne zdjęcie aktualności

Dnia 8.06 w stolicy JUDO na Śląsku czyli w Hali GKS Czarnych Bytom odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 w JUDO. Ministerstwo Sportu i Turystyki we współzawodnictwie sportowym, wyznacza te zawody jako najważniejsze dla tej grupy wiekowej. Na zawodach startowały cztery województwa z naszego regionu południowego: małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i śląskie. Frekwencja była bardzo duża, co przeniosło się na wysoki poziom rywalizacji.

KS CIESZYN reprezentowała trójka młodzików z grupy U16, którzy z rewelacyjnej strony pokazali ile swojej ciężkiej pracy, czasu oraz poświęcenia wkładają w przygotowania do tego, aby być najlepszymi. Tym samym pokazaliśmy i udowodniliśmy, że nasz klub nieustannie się rozwija i wszystko idzie we właściwym kierunku. Artur Augun sięgnął po srebrow kategorii wagowej do 73kg. Arturowi zabrakło 4 sekund w trzymaniu do złotego medalu... Jest to jednak bardzo duży krok naprzód w wykonaniu naszego zawodnika.

Oliwier Kozłowski debiutujący w nowej kategorii wagowej do 46kg po dobrych bojach wywalczył brązowy krążek, jest to dobry prognostyk na nowe wyzwania w tej kategorii wagowej.

Natalia Król po fantastycznym turnieju w jej wykonaniu, ostatecznie w walce o brązowy medal nie dała rady i uplasowała się na bardzo dobrej 5 pozycji w kategorii do 52kg.

Tekst. i fot. KS Cieszyn

Udostępnij:
menu