Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu 2019
04.10.2019
Sochaczew

W miniony weekend w Sochaczewie odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI W JU-JITSU w grupach wiekowych:

MŁODZIK U12
JUNIOR MŁODSZY U15
JUNIOR U18
MŁODZIEŻOWIEC U21
SENIOR

Klub Sportowy Cieszyn wystawił 9 zawodników do walki o te najwyższe trofea w Grupie U12 U15 U18 U21 i SENIOR.

JU-JITSU to dyscyplina w której rozgrywane są trzy konkurencje:
FIGHTING (walka uderzenia i kopnięcia +judo)
NE WAZA (walka w parterze BJJ) + NO Gi (walka w parterze BJJ bez kimon)
DUO SYSTEM (pokaz samoobrony).

Najważniejszą konkurencją jak i wszechstronną jest FIGHTING i to właśnie w niej pokazaliśmy oraz zaznaczyliśmy, że jesteśmy jednym z czołowych klubów w Polsce. Pomimo, że naszym koronnym stylem walki jest JUDO.

9 ZAWODNIKÓW - 14 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI.

WSZYSCY STARTUJĄCY POKAZALI OGROMNY CHARAKTER oraz, ŻE TRUDNY OKRES PRZYGOTOWAWCZY DO TEGO WYDARZENIA SIĘ OPŁACIŁ.

U12 mlodzik:

BARTOSZ KOHUT do 46 kg w konkurencji Fighting sięgnął po srebrnymedal i tytuł WICEMISTRZA Polski natomiast w konkurencji NE WAZA GI wywalczył brąz medal a w NO GI zajął miejsce 5 przegrywając walke o Brązowy medal...

KORNELIA PIPREK do 36 kg w Konkurencji NE Waza sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Polski a w konkurencjach Fighting oraz NE WAZA NO GI uplasowała się na 5 miejscach.

JUNIOR MŁODSZY U15:

KAROLINA KOJS w kategorii do 44kg ZOSTAŁA złotą medalistką oraz tytuł MISTRZYNI POLSKI JU-JITSU w konkurencji FIGHTING natomiast w NE WAZA oraz NO GI uplasowała się na 5 miejscach‼️
ALICJA ZGLICZYNSKA do 40kg stala się potrójną WICEMITRZYNIA JU-JITSU w konkurencja FIGNTING srebro , NE WAZA srebro oraz NE WAZA NO GI srebro.

OLIWIER KOZŁOWSKI do 50kg sięgnął po 3 medale z imprezy MISTRZOWSKIEJ gdzie w konkurencji NE WAZA NO GI stał się WICEMISTRZEM POLSKI i srebrny medal a w konkurencjach Ne WAZA brązowy medal oraz FIGHTING sięgnął po również brązowy medale.

Junior U18:

NATALIA KRÓL w kategorii do 52kg wywalczyła dwa medale brązowe w konkurencjach FIGHTING oraz Ne Waza, w konkurencji NE WAZA NO GI zajęła 5 miejsce.

ARTUR AUGUN w kategorii do 73kg w konkurencji FIGHTING wywalczył brązowy krążek natomiast w NE WAZA ORAZ NE WAZA NO GI zajął 7 miejsca.

Mlodziezowiec U21:

ALEKSANDER PIOTROWSKI w kategorii do 85kg w konkurencji FIGHTING z powodu doznanej kontuzji w pierwszej walce uplasował się tuż za podium ulegając w walce o brązowy medal.

SENIOR:

ARKADIUSZ LIPA w kategorii do 94kg stał się WICEMISTRZEM POLSKI i srebrny medal W KONKURENCJI FIGHTING‼️

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników! Jesteśmy z Was dumni!