Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Młodzi piłkarze krakowskiej Garbarni w Cieszynie
25.01.2019
Miejsce wydarzenia:
Stadion Miejski
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

Piłkarze grup młodzieżowych legendarnego Robotniczego Klubu Sportowego Garbarnia Kraków zawitali do Cieszyna w ramach tygodniowego zgrupowania. Grupa licząca ponad 50 osób przyjechała do naszego miasta w niedzielę. Celem przeprowadzenia zgrupowania jest poprawa umiejętności piłkarskich, sprawności ogólnej i przygotowanie do kolejnych starć. Młodzi piłkarze pod okiem trenera Stanisława Śliwy chcą brać przykład ze swoich starszych kolegów. "Brązowi" w przeciągu zaledwie 13 miesięcy dokonali 2 spektakularnych awansów i aktualnie biorą udział w I- ligowych rozgrywkach.
Więcej zdjęć w galerii:
http://sport.cieszyn.pl/galeria/pilkarze-garbarni-krakow-w-cieszynie

Życzymy sukcesów!

 

Garbarnia Kraków:

"Na obozie w Cieszynie przebywają juniorzy młodsi i juniorzy starsi Garbarni Kraków z szerokim sztabem szkoleniowym.
Jesteśmy w Cieszynie ponieważ otrzymaliśmy do klubu ciekawą ofertę. W Małopolsce w tym roku ferie zimowe rozpoczęły się bardzo wcześnie, a oferta nadesłana przez panów Romualda Mączkę i Marka Bakuna obejmowała ten okres. Założenia treningowe w trakcie obozu obejmują poprawę wutrzymałości oraz siły. W Cieszynie zastaliśmy bardzo dobre warunki do zrealizowania tego celu.
Pierwszy mecz sparingowy w tym roku rozegraliśmy z piąto-ligową drużyną ligi czeskiej. W lutym i marcu mamy zaplanowanych 6 sparingów między innymi z juniorami Wisły Kraków oraz krajowymi IV i V-cio ligowcami.
Naszym nadrzędnym celem w pracy z juniorami jeste przygotowanie młodych zawodników do gry w I-szej drużynie Garbarni Kraków. Nie jest to łatwe zadanie ponieważ w przeciągu ostatnich dwóch sezonów sseniorzy Garbarni awansowali do I ligi. Poziom młodego zawodnika wychodzącego z juniora do seniora musi być zatem bardzo dobry.
Jeżeli chodzi o wyniki sportowe, które stawiamy przed naszymi juniorami, to po awansie juniora starszego do ligi makroregionalnej jest jak najlepsze zaprezentowanie się na wiosnę. Jeśli chodzi o juniora młodszego chceilibyśmy dobrego zaprezentowania się w Małopolskiej Lidze Juniorów.
Zawsze w naszej pracy z młodzieżą szanujemy każdego przeciwnika, wychowujemy chłopców stawiając na jak najlepszą edukacę i mamy bardzo dużo pokory, która w sporcie jest niezbędna.
Pozdrawiamy wszystkich Cieszynian, bo zostaliśmy przyjęci bardzo dobrze, a ludzie którzy nas otaczają są mili i sympatyczni. Do zobaczenia wkrótce!"

 

 

 

Udostępnij:
menu