Sobota – 15.09.2018 r.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY

CKS Piast 0:1 (0:0) Ruch Chorzów

CKS Piast: Filipiak (Rzymanek) – Pierzgalski (Wałga), Złotocha, Kawulok, Kochan, Krzywoń, Koprek, Lipka, Greń (Szurman), Piechaczek (Kubicius), Kojma

Pomeczowa opinia trenera – Arkadiusz Wrzesiński: – Po walce przegrywamy 1-0, wiadomo Ruch miał więcej z gry, ale my dzielnie walczyliśmy. Straciliśmy bramkę po głupim błędzie ze stałego fragmentu. W końcówce mogliśmy doprowadzić do remisu, niestety nie wykorzystaliśmy stu procentowej sytuacji. Ta liga nie tylko uczy moich zawodników, ale również ja dostaje dobrą lekcje trenerki.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA C1 TRAMPKARZ GRUPA 1

Kuźnia Ustroń 2:6 (1:1) CKS Piast

Gole: Pasztor – 2,  Łukasz Fornal, Morys, Worsztynowicz, Kłósko po 1

CKS Piast: Mendroch – Szewczyk, Kajstura, Morys, Fornal Rafał, Kłósko, Szarzec, Pasztor, Jabłoński, Mokry, Worsztynowicz

Rezerwowi: Fizek, Franek, Fornal Łukasz, Broda,

Pomeczowa opinia trenera – Artur Nowak: – Spotkanie zdecydowanie pod nasze dyktando, bramka stracona już w 3 minucie podziałała na nasz zespół jak przysłowiowa płachta na byka, rozkręcaliśmy się z minuty na minutę a od rozpoczęcia drugiej części spotkania to już tylko nasi chłopcy dominowali na boisku raz po raz zagrażając bramce Kuźni Ustroń. W drugiej części spotkania było widać jak mądrze konstruujemy akcje ofensywne, zyskujemy duże przestrzenie pola gry do rozgrywania i konsekwentnie wykorzystujemy nadarzające się okazję do zdobycia bramek.

Niedziela – 16.09.2018 r.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

CKS Piast 0:3 (0:1) Kuźnia Ustroń

CKS Piast: Sekuła – Habarta, Plinta, Jacko, Rozenkiewicz, Chlebek, Grabowski, Ogierman, Klimosz oraz Łyżbicki, W. Czudek, Janik i Jaźwa.

Pomeczowa opinia trenera – Daniel Flejszman: – Mimo porażki jestem zadowolony z gry drużyny. Do samego dnia meczu mieliśmy spore problemy kadrowe ze względu na małą epidemie w w drużynie. Mimo, że Kuźnia w dłuższych fragmentach miała lekką przewagę, głównie dzięki lepszym warunkom fizycznym, stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji i przy odrobinie szczęścia mecz mógł ułożyć się inaczej.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 3

Spójnia Zebrzydowice 13:3 (7:1) CKS Piast II

CKS Piast: Krwawnik – Kuchejda, Bartek Staniek, Błażej Staniek, Gieglis, Moskała, Piotrowski, Isztok, Wałach, Żwak, Waniński, Fita

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Pomimo wysokiego wyniku dla gospodarzy, mecz oglądało się bardzo dobrze. Szybkie tempo z jednej i z drugiej strony, dużo pozytywnych prób rozegrania akcji od tyłu oraz wiele udanych pojedynków 1×1. Niestety przeciwnik rozstrzelał nas z dystansu, ponad połowa bramek to strzały z poza pola karnego. Brawa jednak dla chłopaków za grę do końca i co raz lepszą organizację gry.

Poniedziałek – 17.09.2018 r.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 1

CKS Piast 4:6 (2:1) Góral Istebna

CKS Piast: Guzik – Lipka, Habarta, Żbel, Nowak, Janik, Woźniak oraz Kryska, Huta i Radzik

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Najlepszy nasz mecz od początku ligi. Bardzo szybkie tempo rozgrywania akcji, dużo stworzonych sytuacji, bardzo dobra organizacja gry, a do tego gra z poświęceniem i oddaniem serducha. Piłka nożna nie zawsze jest jednak sprawiedliwa, pomimo świetnej gry mecz zakończył się naszą porażką, nie wykorzystaliśmy 100% sytuacji, które stworzyliśmy i to się zemściło. Rywal był bardzo skuteczny, co stworzył to strzelił. Pierwszą połowę zagraliśmy praktycznie bezbłędnie – raz się pomyliliśmy i rywal to wykorzystał. Natomiast w drugiej połowie popełniliśmy dużo więcej błędów, wiemy jakie i wyciągniemy wnioski.

Tekst i foto: CKS Cieszyn