Pracowity tydzień lekkoatletów
19.09.2018
Rybnik,Racibórz,Pszczyna

Ubiegły tydzień był bogaty w starty dla lekkoatletów z MUKS SZS Cieszyn. Udane zawody zaliczyli biegacze w środę w Rybniku, gdzie odbył się Jesienny Mityng Lekkoatletyczny. Zuzanna Legierska zwyciężyła w biegu na 200 m (27,46), przed Samantą Górniak (27,88), dla której był to debiut na tym sprinterskim dystansie. Dzielnie walczyli mężczyźni na dłuższych dystansach. Mikołaj Legierski był drugi na 400 m (54,75), podobnie jak Łukasz Żmija, który na 1500 m dodatkowo znacznie poprawił rekord życiowy (4.35,67). Tuż za nim finiszował Mateusz Mola z wynikiem 4.38,69. Paweł Błaś zajął 8. miejsce w biegu na 100 m (12,40).

W sobotę w Raciborzu oddano do użytku nowy, wspaniały obiekt lekkoatletyczny. W Mityngu Otwarcia Stadionu mocno obsadzony bieg na 1000 m wygrała Samanta Górniak. Znakomity wynik 2.59,36 jest nowym rekordem Klubu, lepszym o ponad sekundę od wyniku Wiktorii Mołdrzyk, który pozwolił jej zdobyć medal Mistrzostw Polski U-16 w 2014 roku.

Bardzo dobrze zaprezentowały się cieszyńskie zawodniczki w XIV Memoriale Jana Larysza, który odbył się w minioną niedzielę w Pszczynie. Iga Szczepańska, Justyna Zwias, Zuzanna Legierska i Samanta Górniak triumfowały w sztafecie szwedzkiej (100+200+300+400), pokonując m.in. mocne drużyny TL ROW Rybnik i LKS Pszczyna. Młodziczka Iga Szczepańska wygrała bieg na 300 metrów (47,60).

tekst i foto:MUKS SZS