Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Rozgrywki CKS Piast 8-10 czerwca
12.06.2019
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Podsumowanie weekendu 8-9 czerwca Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast. Grał junior młodszy, trampkarz oraz druga drużyna młodzika. Juniorzy Młodsi mierzyli się z Góralem Żywiec, trampkarz z Golasowicami, a druga drużyna młodzika z Chybiem.

 

Sobota - 08.06.2019 r.

ŻYWIEC: III LIGA OKRĘGOWA B1 JUNIOR MŁODSZY

Góral Żywiec 4:3 (0:0) CKS Piast

Gole: Greń, Szurman po jednej oraz samobójcze trafienie

CKS Piast: Filipiak - Pierzgalaski, Kawulok, Koprek, Lipka - Kubicius, Jeleń (47' Szurman), Wałga, Niemczyk, Greń - Kojma

Pomeczowa opinia trenera - Arkadiusz Wrzesiński: - Był to mecz o mistrzostwo ligi. Przyjechaliśmy w rozsypanym składzie, a pomimo tego postawiliśmy przeciwnikowi wysoko poprzeczkę i do ostatniej minuty walczyliśmy z Góralem o zwycięstwo. Ostatecznie przegrywamy 3-4. Było rozczarowanie i smutek, ponieważ byliśmy bliscy zajęcia pierwszego miejsce. Sezon kończymy jako wicemistrz ligi. Moim zawodnikom dziękuje za ten sezon. Wspaniała młoda grupa z ogromnym potencjałem na przyszłość.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA C1 TRAMPKARZ GRUPA 1

MKS Promyk Golasowice 0:9 (0:4) CKS Piast

Gole: Górniak - 3, Szymanek - 2, Rozenkiewicz - 2, Szarzec, Rybczyński po jednej

CKS Piast: Fizek - Szewczyk, Pasztor, Kajstura, Fornal Rafał, Szymanek, Czudek, Szarzec, Broda, Fornal Łukasz, Górniak

Ławka: Sekuła Wojciech, Rybczyński, Wysocki, Jabłoński, Klepacz, Bochenek, Rozenkiewicz

Pomeczowa opinia trenera - Artur Nowak: - Spotkanie pod zdecydowane dyktando Naszego zespołu, chociaż gospodarze pierwsze 15 minut próbowali z nami powalczyć. Stwarzamy sobie mnóstwo sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie, ale gdzieś brakuje przysłowiowej kropki nad "i". Druga część już pod zdecydowane dyktando Naszego zespołu, zwyciężamy zasłużenie i przybliżamy się do upragnionego celu.

Niedziela - 09.06.2019 r.

SKOCZÓW: IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

CKS Piast II 1:1 (1:1) Cukrownik Chybie

Gol: Habarta

CKS Piast: Sekuła, Bochenek, Plinta, Ogierman, Klepacz, Rozenkiewicz, Kim, Habarta, Chlebek, Czudek, Janik

Pomeczowa opinia trenera - Bartek Hanus: - Wyrównany mecz, w którym każda z drużyn stworzyła kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale piłka wpadła do siatki tylko dwa razy. Cieszy ambitna postawa chłopaków, którzy walczyli do końca.

 

Podsumowanie ostatniej kolejki ligi orlika. Pierwsza ekipa rozegrała mecz pod Wałką z UKS Cieszyn, a druga na wyjeździe z GKS Kaczyce. Zarówno mecz derbowy z UKS Cieszyn, jak i spotkanie w Kaczycach, zakończyło się wygraną naszego zespołu. Bilans na wiosnę pierwszej drużyny to 6 zwycięstw i 1 remis, natomiast drugiej to 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 2 porażki. Warto odnotować, że obie drużyny strzeliły ponad 100 bramek w lidze!

Poniedziałek - 10.06.2019 r.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 1

CKS Piast 6:1 (1:0) UKS Cieszyn

CKS Piast: Guzik - Lipka, Huta, Janik, Nowak, Habarta, Woźniak oraz Siasta, Kryska, Żbel

Pomeczowa opinia trenera - Dawid Ciok: - Dobry mecz w naszym wykonaniu, ale byliśmy bardzo nieskuteczni szczególnie w pierwszej połowie. Mecz przez większość czasu zdominowany przez naszą drużynę, jednak UKS miał swoje momenty, np. po strzeleniu wyrównującej bramki, ale bardzo dobrze spisał się wtedy nasz bramkarz Oliwier ratując drużynę przed stratą drugiego gola. Po słabszym fragmencie gry strzeliliśmy gola i uspokoiliśmy sytuację na boisku, stwarzając kolejne sytuacje bramkowe i skutecznie je wykorzystując. Brawa dla zawodników za walkę na boisku, pomimo upalnej pogody dali z siebie maksimum możliwość walcząc na każdym jego metrze. Dziękuje chłopakom za ten sezon, za ciężką pracę jaką wykonali na treningach, a także za ich przemianę mentalną zarówno na boisku jak i poza nim.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 3

GKS Kaczyce 2:19 (0:9) CKS Piast II

CKS Piast: Kępińska, Żwak, Błażej Staniek, Kuchejda, Krwawnik, Majka, Wałach, Moskała, Fita, Waniński, Radzik, Żyła

Pomeczowa opinia trenera - Maciek Pieczonka: - Mecz całkowicie zdominowany przez nasza drużynę, chłopaki przeważali w każdym aspekcie, wygrywali praktycznie każdy pojedynek 1x1. Brawa dla przeciwnika, który dzielnie walczył i zdołał strzelić dwie bramki.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Cieszyn.

Tabele rozgrywek

Tekst i fot. CKS Piast 

 

Udostępnij:
menu