Snowboardziści rywalizowali o mistrzostwo Cieszyna
25.02.2019
Ustroń Poniwiec

Pod hasłem przewodnim „Wybieram sport, wybieram zdrowie!” w minioną niedzielę 24 lutego w ośrodku narciarskim Poniwiec w Ustroniu rozegrane zostały Snowboardowe Mistrzostwa Cieszyna. Uczestnicy rywalizowali w dwóch olimpijskich konkurencjach Slope Style i Big Air,
w dwóch kategoriach wiekowych: dziewczynki i chłopcy młodsi oraz dziewczęta i chłopcy starsi.

W rywalizacji w obu konkurencjach wzięło udział 42 snowboardzistów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a dla najlepszych ufundowane zostały medale i atrakcyjne nagrody. Dodatkowo zwycięzcy klasyfikacji generalnej zawodów otrzymali deski snowboardowe. W wydarzeniu wzięła udział reprezentantka dyscypliny snowboard - olimpijka Paulina Ligocka – Andrzejewska oraz Mistrzyni Świata w Armwrestlingu Maria Juroszek.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union, a współfinansowane zostały ze środków Miasta Cieszyna w ramach realizacji zadań publicznych Gminy Cieszyn na rok 2019 - przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.