Sukces w Wieliczce
14.05.2019
Wieliczka

Dużym sukcesem dla Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zakończył się IX Międzynarodowy Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce. Zawody odbyły się w sobotę 11 maja 2019 r. z udziałem rekordowej ilości 43 klubów i około 350 zawodników z całej Polski, Czech, Niemiec i Rumunii.

Cieszyński sześcioosobowy team zdobył 7 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe, co dało w klasyfikacji generalnej klubów bardzo dobre 6 miejsce.

Podwójny Puchar i dwa złote medale zdobył Cezary LOSKA w kategorii kadetów do 35 kg. Była to jedna z najbardziej licznych kategorii i Cezary, aby zdobyć złoty medal w kumite musiał stoczyć 5 pojedynków z których większość wygrał przed czasem. Do złotego medalu w walkach dorzucił złoty medal w kata, gdzie pokonał ok. 30 rywali.

Drugi złoty medal zdobył Igor WOJACKI w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Szczególnie wyróżnić należy tu jego walkę półfinałową, gdzie znokautował swojego przeciwnika.

Srebrny medal zdobyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek do 60 kg. Tym razem w finale przegrała po dogrywce ze swoją stałą rywalką, wicemistrzynią świata z klubu gospodarzy, a którą pokonała miesiąc wcześniej w Żorach.

Brązowe medale dla naszych barw zdobyli w kumite młodzików do 55 kg Paweł WOJACKI, w kumite kadetów do 45 kg Michał LEŃCZUK oraz w kumite kadetów + 45 kg Norbert WAŁACH.

Sędziami z ramienia cieszyńskiego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny, a kierownikiem Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.

Chciałbym wszystkim zawodnikom pogratulować i życzyć dalszych sukcesów, natomiast rodzicom podziękować za pomoc i wsparcie – mówi Bogdan Kubica Prezes i trener CKKK.