Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Trening szybkości, gra 1x1
10.07.2019
Miejsce wydarzenia:
Boiska piłkarskie "Pod Wałką"
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

Na wtorkowych (9.07)  zajęciach dzieci w części motorycznej pracowały nad szybkością, natomiast w części technicznej nad grą 1x1.

Rozpoczęliśmy od berka w 4 grupach, zadaniem było złapać osobę ze swojej grupy, a na znak "ZMIANA" zmienić w pionie kwadrat - ostatnia osoba, która zmieniła kwadrat była berkiem w następnej rundzie. Następnie doszły piłki i tym razem berki były pomiędzy kwadratami, miały za zadanie wbiegnąć do jednego z kwadratów, a tam wybić piłkę koledze - osoba, która straciła piłkę stawała się berkiem i miała analogicznie to samo zadanie do wykonania, ale w innym kwadracie. Ostatnim ćwiczeniem w części motorycznej była gra w kółko i krzyżyk. Pojedynki przyniosły bardzo dużo emocji, celem było ułożenie na stożkach 4 narzutek w poziomie, pionie lub po skosie. Z każdą kolejną rudną gra robiła się co raz bardziej zacięta. Na samym końcu do ćwiczenia doszły piłki i cel był taki sam jak wcześniej, ale zawodnicy musieli mieć przy nodze piłkę.

Po motoryce przyszedł czas na część techniczną, w której pracowaliśmy nad grą 1x1. Dzieci w ataku miały za zadanie przeprowadzić piłkę przez bramkę przeciwnika za co zgarniały 1 punkt, natomiast obrońca po odbiorze miał za zadanie strzelić do dużej bramki (1 punkt) lub przeprowadzić przez boczną czerwoną bramkę (3 punkty). Był również czas na swobodną grę 7x7, która przyniosła dużo bramek, w tym kilka po świetnych strzałach.

Kolejne zajęcia już w najbliższy (11.07) czwartek, na które serdecznie zapraszamy!

Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 539 906 520 przez cały okres wakacji.

ZADANIE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA CIESZYN.

Tekst i fot. CKS Piast

Udostępnij:
menu