Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Udany start pływaków na Węgrzech
05.12.2018
Miejsce wydarzenia:
Węgry
Główne zdjęcie aktualności

W niedzielę 1 grudnia mieliśmy okazję wystartować w Międzynarodowych Zawodach Pływackich Kiss Géza w Węgierskim Salgótarján. Zawody z udziałem klubów z 4 państw Węgier, Czech, Słowacji i naszego klubu z Polski. Dzięki współpracy z klubem organizatora GDSE Salgótarján nasi zawodnicy mieli zapewniony nocleg oraz wyżywienie. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w końcu nie od dziś wiadomo, że Węgierskie pływanie jest w czołówce najlepszych myśli szokoleniowych na całym świecie. Mimo to nasi najlepsi zawodnicy klubu przywieźli z Węgier 6 medali! 2 Złote, 1 Srebrny i 3 Brązowe medale.
I choć tak naprawdę nie chodziło tylko o medale a o atmosferę, integrację zawodników i przede wszystkim o doświadczenie zdobyte na zawodach międzynarodowych, gdzie trzeba przebyć długą drogę autobusem, wyspać się w hotelu i wystartować z samego rana na 1000% możliwości! Tego nie zastąpią żadne komercyjne zawody organizowane w Polsce. Wyjazd uważamy za super pozytywny a nasi zawodnicy na pochwałę za profesjonalne podejście i zachowanie.

Najlepsze wyniki
Niedziołka Emilia - 5 miejsce na 50 grzbietowym (kat. 9 lat i młodsi)
Utikal Viktoria - Złoty medal na 100 klasycznym, 5 miejsce na 50 dowolnym. (kat. 10-11 lat).
Wania Nadia - 7 miejsce na 50 grzbietowym (kat. 10-11 lat).
Macura Kinga - Złoty medal na 50 grzbietowym, Srebrny medal na 100 motylkowym (kat. 12-13 lat).
Pauliny Zuzana - Brązowy medal na 100 motylkowym oraz 4 miejsce na 50 dowolnym. Ponadto Puchar dla najlepszego zawodnika naszego klubu w punktacji FINA. (kat. 14-15 lat).
Niedziołka Julia - Brązowy medal na 100 klasycznym (kat. 14-15 lat).
Płoskonka Natalia - Brązowy medal na 50 grzbietowym, 7 miejsce na 50 dowolnym (kat. 14-15 lat).
Kuchejda Filip - 12 miejsce na 50 grzbietowym (kat. 10-11 lat).

Dziękujemy organizatorowi GDSE Salgótarján za świetne ugoszczenie, Firmie 7 Bieg za transport i firmie @runspiration.pl za wykonanie wspaniałych koszulek, które zdecydowanie wyróżniają się spośród innych! Oczywiście wszystkim sponsorom bez których koszulek by nie było.
Finclub Polska, Autotest, Canea, Invest Okna, Rudol-Opa, Beskidplus.

tekst i fot.: MTP Delfin

Udostępnij:
menu