Wojsko grało w szachy
23.10.2017
Zamek Cieszyn, Ratusz

W dniach 15-21 października w Cieszynie odbywały się Mistrzostwa Wojska Polskiego w szachach błyskawicznych.

Rywalizacja odbywała się na Zamku Cieszyn, gdzie przez kilka dni wojskowi toczyli walkę na polu bitwy jakim były szachownice. W zawodach wzięło udział 48 zawodników z różnych części kraju, w tym 10 cieszyniaków.

Zwycięzcą turnieju został Kamil Cichy 7,5 pkt. z klubu Hetman Marklowice. Srebrny medal zdobył wychowanek MUKS "SZS" Cieszyn Michał Cieślar uzyskując 7,0 pkt. na 9 partii. Trzecie miejsce wywalczył Aleksander Stańkowski 7,0 pkt. z klubu KSz Sulechów. Dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy MUKS "SZS" Cieszyn zajmując miejsca w czołowej 10. 7 miejsce zajął Maciej Klus 6,0 pkt., a dziewiąte miejsce Łukasz Foltyn 6,0 pkt.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w zawodach!