Wygrana juniorek VC Cieszyn
20.10.2017
Pszczyna

19 października - w ramach Śląskiej Ligi Juniorek - siatkarki VC Cieszyn pokonały na wyjeździe UKS CENTRUM POSiR Pszczyna 3:1 (21:15; 25;19; 23:25; 19:25).

I set to seryjne zdobywanie punktów przez oba zespoły. W jego ostatniej części cieszynianki były skuteczniejsze i to one cieszyły się ze zwycięstwa 25:21. II set z kolei to szybkie prowadzenie gospodyń 10:3, kontrola nad jego przebiegiem (16:8, następnie 22:16) i w konsekwencji wyrównanie stanu rywalizacji na 1:1 (25:19). Najbardziej wyrównana była III partia meczu, w której prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie - najpierw zawodniczki VC VICTORIA prowadziły 8:3, by po chwili remisować 9:9, a po kilku kolejnych akcjach przegrywać 9:14. Następne minuty to powolne, ale skuteczne odrabianie strat i doprowadzenie do remisu 17:17. Podobnie jak w I secie to cieszyńskie juniorki lepiej rozegrały końcówkę i wygrały go do 23. W IV secie wyrównana walka trwała od samego początku. Ekipie trenera Husarka udało się wypracować 4 punktową przewagę i dzięki temu kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie nasze zawodniczki zwyciężyły 25:19, a cały mecz 3:1.

Wygrana za 3 pkty pozwala cieszyniankom na utrzymanie pozycji lidera.

UKS CENTRUM przy POSiR PSZCZYNA - VC VICTORIA CIESZYN 1:3 (21:15; 25;19; 23:25; 19:25)

TABELA

SKŁAD: M. Husarek, S. Wiecheć, D. Kaczmarska, P. Wróbel, P. Glajc, Z. Stelmaszczyk, J. Szostakow (libero), M. Hankus (libero), P. Zorychta, L. Kozyra, E. Walica, M. Bondarenko, A. Brudny.

26.10.2017 r. o godz.18:00 cieszynianki podejmą ekipę GS UKS Krzanowice, która po zwycięstwie nad UKS JEDYNKA Rybnik awansowała na 2-gie miejsce w tabeli. Zapowiada się kolejny interesujący mecz z wymagającym rywalem. Zapraszamy do kibicowania. Emocje gwarantowane!