Cieszyński portal sportowy - strona główna

Nagrody i stypendia
2014

Nagrody i wyróżnienia 2014

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA MIASTA CIESZYNA ZA WYSOKIE WYNIKI SPORTOWE W 2014 ROKU

 
Nagrody dla trenerów

1. Zbigniew Gryżboń - Nagroda Miasta Cieszyna I stopnia, trener sekcji lekkoatletycznej Osób Niepełnosprawnych KS „MOSiR” Cieszyn” - za doprowadzenie swoich podopiecznych do mistrzowskiego poziomu sportowego: Janusza Rokickiego, Mirosława Madzi, Piotra Cieślika, Marii Juroszek, którzy w 2014 roku zdobywali najwyższe trofea na Mistrzostwach Europy i Polski w Pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem.

2. Mirosław Werner - Nagroda Miasta Cieszyna II stopnia, trener sekcji lekkoatletycznej MUKS „SZS” w Cieszynie, trener m.in.: Wiktorii Mołdrzyk, Justyny Guzik, Izabeli Piechaczek, które z powodzeniem startują w imprezach sportowych na poziomie Mistrzostw Śląska oraz Mistrzostw Polski młodzików. Jest także organizatorem imprez lekkoatletycznych m.in. współuczestniczy w organizacji Cieszyńskiego FORTUNA BIEGU oraz jest Przewodniczącym Okręgowego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki.

 

Nagrody dla zawodników

1. Janusz Rokicki - Nagroda Miasta Cieszyna I stopnia, zawodnik sekcji LA Osób Niepełnosprawnych KS „MOSiR” Cieszyn” za zdobycie:

  • srebrnego medalu w Mistrzostwach Europy w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem,
  • złotego medalu w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem.

2. Adam Tomiczek - Nagroda Miasta Cieszyna I stopnia, zawodnik UKS „Wiraż” Cieszyn - motocross za zdobycie:

  • tytułu Wicemistrza Europy w klasie U20,
  • drużynowego tytułu II Wicemistrza Europy w klasie senior w składzie drużyny Narodowej,
  • tytułu Mistrza Polski w motocrossie w klasie MX2.

3. Piotr Szymala - Nagroda Miasta Cieszyna I stopnia, zawodnik KS „SHINDO” Cieszyn - karate, za zdobycie:

  • srebrnego medalu w Kata indywidualnym seniorów na Mistrzostwach Europy w Karate ETFSKC,
  • złotego medalu w Kata indywidualnym seniorów na X Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan.

4. Patrycja Kądziałka - Nagroda Miasta Cieszyna I stopnia, zawodniczka KS „SHINDO” Cieszyn - karate, za zdobycie:

  • srebrnego medalu w Kata drużynowym seniorek na Mistrzostwach Europy w Karate ETFSKC,
  • złotego medalu w Kumite indywidualnym 13 – 15 latków, srebrnego medalu w Kata indywidualnym 13 – 15 latków, złotego medalu w Kata drużynowym seniorek na Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate JKA,
  • złotego medalu w Kata indywidualnym rocznik 2000-1999, brązowego medalu w Kumite indywidualnym w kat. +52 kg w XVII Otwartym Pucharze Polski w Karate JKA,
  • srebrnego medalu w Kata drużynowym seniorek w Pucharze Polski Karate WKF.

5. Mateusz Bobrzyk - nagroda I stopnia - zawodnik KS SHINDO Cieszyn - karate, za zdobycie:

  •  złotego medalu w Kumite indywidualnym freestyle w kat -70 kg na Mistrzostwach Europy w Karate ETFSKC,
  •  złotego medalu w Kumite indywidualnym 16-18 latków na Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate JKA,
  •  brązowego medalu w Kumite indywidualnym kadetów juniorzy w kat -70 kg na X Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan,
  • srebrnego medalu w Kata indywidualnym juniorów, brązowego medalu w Kumite indywidualnym w kat. -68 kg w Pucharze Polski w Karate WKF.


Wyróżnienia dla zawodników

1. Patrycja Krzak - zawodniczka KS „SHINDO” Cieszyn – karate, za zdobycie:

  • złotego medalu w Kumite drużynowym shobu ippon, srebrnego medalu w drużynowym Kumite freestyle seniorek, srebrnego medalu w Kata drużynowym seniorek na Mistrzostwach Europy w Karate ETFSKC,
  • złotego medalu w Kata drużynowym, brązowego medalu w Kumite indywidualnym seniorek na Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate JKA,
  • brązowego medalu w Kata indywidualnym młodzieżowców w kat +60 kg, w X Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan,
  • srebrnego medalu w Kata drużynowym seniorek w Pucharze Polski w Karate WKF,
  • brązowego medalu w Kumite indywidualnym U-21 w Pucharze Świata Karate "Harasuto Cup".

2. Wojciech Dorywała - zawodnik KS „SHINDO” Cieszyn – karate, za zdobycie:

  • złotego medalu w Kata drużynowym seniorów na Mistrzostwach Europy w Karate ETFSKC,
  • brązowego medalu w Kumite młdzieżowców w kat +84 kg, na Mistrzostwach Polski w Karate WKF j.m./j./mł,
  • srebrnego medalu w Kumite indywidualnym juniorów w kat. +75 kg na X Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan,
  • brązowego medalu w Kumite indywidualnym seniorów w kat. +84 kg w Pucharze Polski w Karate WKF.

3. Aleksander Gorzelany - zawodnik KS „SHINDO” Cieszyn – karate, za zdobycie:

  • złotego medalu w Kata drużynowym seniorów na Mistrzostwach Europy w Karate ETFSKC,
  • brązowego medalu w Kumite indywidualnym 16-18 latków na Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate JKA,
  • srebrnego medalu w Kumite indywidualnym kadetów w kat. -70 kg w Turnieju Kwalifikacyjnym Kadry Narodowej w konkurencjach indywidualnych,

4. Wiktoria Mołdrzyk - zawodniczka sekcji lekkoatletycznej Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZS” Cieszyn, za zdobycie:

  • brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 1000m,
  • srebrnego medalu w Mistrzostwach Makroregionu w biegu na 1000 m młodziczek,
  • brązowego medalu w Mistrzostwach Makroregionu w biegach przełajowych na 2000 m młodziczek,
  • złotego medalu w Halowych mistrzostwach Śląska w biegu na 1000 m młodziczek,
  • jest członkinią Zaplecza Kadry Narodowej.

5. Kinga Iwańska - zawodniczka sekcji pływackiej Cieszyńskiego Wielosekcyjnego Klubu Sportowego, za zdobycie:

  • złotego medalu w Mistrzostwach Polski Olimpiad Specjalnych w Pływaniu,
  • srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Olimpiad Specjalnych w Pływaniu,
  • brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Olimpiad Specjalnych w sztafecie w Pływaniu,
  • powołanie do Kadry Polski na Olimpiadę specjalną w Los Angeles.
menu