Cieszyński portal sportowy - strona główna

Nagrody i stypendia
2015

Nagrody i wyróżnienia 2015

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA MIASTA CIESZYNA ZA WYSOKIE WYNIKI SPORTOWE W 2015 ROKU

 
Nagrody dla trenerów

1. Zbigniew Gryżboń - Nagroda Miasta Cieszyna I stopnia - trener sekcji lekkoatletycznej Osób Niepełnosprawnych KS „MOSiR” Cieszyn”

 
Nagrody dla zawodników

1. Janusz Rokicki - Nagroda Miasta Cieszyna I stopnia, zawodnik KS „MOSiR” Cieszyn”, za zdobycie:

  • złotego medalu i pobicie rekordu świata oraz zdobycie tytułu Mistrza Świata w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Katarze,
  • złotego medalu i tytułu Mistrza Polski w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych,
  • złotego medal i tytułu Mistrza Polski w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.

2. Marta Husarek - Nagroda Miasta Cieszyna II stopnia, zawodniczka Volleyball Club „Victoria MOSIR” Cieszyn, za zdobycie:

  • złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

3. Maria Juroszek - Nagroda Miasta Cieszyna II stopnia, zawodniczka KS „MOSiR” Cieszyn”, za zdobycie:

  • złotego medalu w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.

4. Gabriela Patoła - Nagroda Miasta Cieszyna II stopnia, zawodniczka KS „MOSiR” Cieszyn”, za zdobycie:

  • brązowego medalu w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.

5. Michał Mankiewicz - Nagroda Miasta Cieszyna III stopnia, zawodnik KS OCTAGON TEAM Cieszyn, za zajęcie:

  • 1 miejsca w Otwartych Mistrzostwach Świata OPEN COMBAT KONG-SAO ALMMA 74, ALMMA 86, ALMMA VIP 87,
  • 2 miejsca drużynowo ALMMA 83, ALMMA 90, ALMMA 95 w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Kadetów,
  • członkostwo w składzie trzeciej drużyny w Polsce na 303 kluby z kraju.

 
Wyróżnienia dla trenerów

1. Piotr Szymala - trener Klubu Sportowego „SHINDO” Cieszyn

2. Szymon Kałuża - trener sekcji koszykówki KS „MOSiR” Cieszyn”

  • Wicemistrzostwo Śląska drużyny koszykarzy MU-13


Wyróżnienia dla zawodników

1. Adam Tomiczek - zawodnik UKS „Wiraż” Cieszyn, za zajęcie:

  • 8 miejsca na Mistrzostwach Europy w klasie Junior oraz 13 miejsce na Mistrzostwach Świata w klasie Junior

2. Sebastian Macura - zawodnik niezrzeszony, za zajęcie:

  • 1 miejsca na Mistrzostwach Europy w downhillu w kat. Junior Hobby Wisła 2015,
  • 1 miejsca w Pucharze Europy w downhillu w kat. Junior Hobby Kasina Wielka 2015

3. Kinga Iwańska - zawodniczka sekcji pływackiej Cieszyńskiego Wielosekcyjnego Klubu Sportowego, za zdobycie:

  • srebrnego medalu w sztafecie oraz dwóch brązowych medali w konkurencjach indywidualnych na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych
menu