Kolor kropki jest przyporządkowany odpowiedniej kategorii sportowej.
Nagrody i stypendia
2017
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA MIASTA CIESZYNA ZA WYSOKIE WYNIKI SPORTOWE W 2016 ROKU
Nagrody dla trenerów
1. Zbigniew Gryżboń - nagroda I stopnia - trener lekkiej atletyki, pełniący funkcję trenera w Integracyjnym Klubie Sportowym Cieszyn oraz trenera kadry narodowej lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych. Jego zawodnicy osiągają rokrocznie wiele wysokich wyników łącznie z udziałem w Igrzyskach Paraolimpijskich. W 2016 roku zawodnicy, którzy trenowali pod jego okiem na arenie międzynarodowej i krajowej zajęli m.in.:
- Maria Juroszek - 1 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych w Słupsku - konkurencja pchnięcie kulą,
- Katarzyna Słomka - 1 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych w Słupsku - konkurencja rzut maczugą,
- Janusz Rokicki - 1 miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Grosseto - konkurencja pchnięcie kulą, 2 miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Grosseto - konkurencja rzut dyskiem, 2 miejsce w XV Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro - konkurencja pchnięcie kulą.
2. Mirosław Werner - nagroda II stopnia - trener zawodników lekkiej atletyki w Miejskim Uczniowskim Klubie Sportowym „SZS” Cieszyn. Jego zawodnicy należą do ścisłej czołówki w konkurencjach biegowych w kategoriach młodzieżowych w tym do zaplecza kadry narodowej. Trener zawodniczki Justyny Guzik, która zajęła 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce w Spale - konkurencja bieg na 200 m.
3. Michał Andrzejewski - nagroda II stopnia - trener snowboardu w klubie SKF Freestyle Sports Union, którego zawodnicy w roku 2016 osiągnęli m.in.:
- Michał Tadel - 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - konkurencja snowboard cross, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - konkurencja big air, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - konkurencja slope style,
- Kacper Repetowski - 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - konkurencja slope style
Nagrody dla zawodników
1. Janusz Rokicki - nagroda I stopnia - paraolimpijczyk, zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Cieszyn za zajęcie:
- 1 miejsca w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Grosseto - konkurencja pchnięcie kulą,
- 2 miejsca w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Grosseto - konkurencja rzut dyskiem,
- 2 miejsca w XV Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro - konkurencja pchnięcie kulą.
2. Justyna Guzik - nagroda II stopnia - zawodniczka Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZS” Cieszyn, członek zaplecza kadry narodowej za zajęcie:
- 1 miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce w Spale - konkurencja bieg na 200 m.
3. Michał Tadel - nagroda II stopnia - zawodnik SKF Freestyle Sports Union za zajęcie:
- 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - konkurencja snowboard cross,
- 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - konkurencja big air,
- 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów - konkurencja slope style.
4. Kacper Repetowski - nagroda II stopnia - zawodnik SKF Freestyle Sports Union za zajęcie:
- 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - konkurencja slope style
5. Jakub Grzegorczyk - nagroda II stopnia - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ustroń” uprawiający tenis za zajęcie:
- 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w grze podwójnej w Sopocie
Wyróżnienie dla trenera
1. Piotr Szymala - trener i zawodnik karate, działający w Klubie Sportowym „SHINDO” Cieszyn. Jego zawodnicy osiągają rokrocznie wiele wysokich wyników w karate WKF, do których w roku 2016 można zaliczyć m.in.:
- 1 miejsce w XXXVI Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF Wrocław - konkurencja kata drużynowe seniorek,
- 1 miejsce Klaudii Szymańskiej w XXXVI Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF Wrocław - konkurencja kumite indywidualne seniorek.
Wyróżnienia dla zawodników
1. Adam Tomiczek - zawodnik uprawiający sporty motorowe, członek Kadry Narodowej, zrzeszony w UKS „Wiraż Cieszyn” za zajęcie:
- 2 miejsca w Mistrzostwach Świata Cross Country w rajdach długodystansowych - kategoria junior,
- 10 miejsce w Mistrzostwach Europy - kategoria junior,
- 19 miejsce w Mistrzostwach Świata - kategoria juniorów,
- 15 miejsce w Mistrzostwach Świata cross country w rajdach długodystansowych - klasyfikacja generalna,
- 10 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata (indywidualnie) i 14 miejsce 14 miejsce na świecie (drużynowo),
- 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w rundzie V i VI - klasa cross country oraz IX i X - klasa enduro,
- 4 miejsce w XXVII Pucharze Niepodległości,
- 8 miejsce w Red Bull Megawatt, uczestnik Rajdu Paryż - Dakar.
2. Patrycja Krzak - zawodniczka uprawiająca karate WKF w Klubie Sportowym „SHINDO” Cieszyn za zajęcie:
- 1 miejsca w XXXVI Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF Wrocław - konkurencja Kata drużynowe seniorek.
3. Patrycja Kądziałka - zawodniczka uprawiająca karate WKF w Klubie Sportowym „SHINDO” Cieszyn za zajęcie:
- 1 miejsca w XXXVI Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF Wrocław - konkurencja Kata drużynowe seniorek.
4. Mateusz Ligocki - zawodnik AZS AWF Kraków uprawiający snowboard i golf za następujące osiągnięcia:
Snowboard:
- 14 miejsce w zawodach z cyklu Snowboardowego Pucharu Świata w Bokwang,
- 16 miejsce w klasyfikacji generalnej Snowboardowego Pucharu Europy,
- 6 miejsce w Snowboardowym Pucharze Europy w Pitztal,
- 8 miejsce w Snowboardowym Pucharze Europy w Lenk,
- 8 miejsce w Snowboardowym Pucharze Europy w Bad Gastein,
- 11 miejsce w Snowboardowym Pucharze Europy w Puy Saint Vincent,
- 3 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Szwajcarii w snowboardzie,
- 7 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch w snowboardzie,
- 2 x 2 miejsce i 5 miejsce w Międzynarodowych Zawodach rangi FIS Race w Dolni Morava.
Golf:
- 1 miejsce w Ogólnopolskim Finale Turnieju World Amateur Golfers Championships w Binowie,
- 7 miejsce w Światowym Finale Turnieju World Amateur GolfersChampionships w Durbanie,
- 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Golf & Tenis,
- 1 miejsce w Silesia Business and Life Golf Cup w Siemianowicach Śląskich.