Cieszyński portal sportowy - strona główna

Nagrody i stypendia
2017

Stypendia 2017

WYKAZ OSÓB OTRZYMUJĄCYCH STYPENDIUM SPORTOWE ZA WYSOKIE WYNIKI SPORTOWE OSIĄGNIĘTE W 2017 ROKU

 

1. Mateusz Ligocki - snowboard, AZS AWF Kraków

  • 12 miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów w Snowboardzie w konkurencji SBX w Sierra Nevada.

2. Klaudia Szymańska - snowboard, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union

  • powołanie do kadry narodowej Polski Polskiego Związku Karate.

3. Łukasz Polak - karate WKF, Klub Sportowy SHINDO

  • 5 miejsce w Mistrzostwach Polski WKF juniorów, juniorów młodszych, młodzieżowców – kat. kumite indywidualne +68 kg U – 21 w Pleszewie.

4. Małgorzata Błaszczyk - ju-jitsu, Uczniowski Klub Sportowy Nakano

  • 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców -  kat. -49 kg fighting w Atenach, 
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców – kat. -49 kg fighting w Bukareszcie.

5. Jakub Grzegorczyk - tenis ziemny, Uczniowski Klub Sportowy "Beskidy"

  • 1 miejsce w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy,
  • 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Ustroniu.

6. Zuzanna Pasterny - karate kyokushin, Cieszyńska Szkoła Karate  Bogdan Kubica

  • 2 miejsce w XXXI Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin – kat. -60 kg kumite indywidualne juniorek w Świnoujściu.

7. Mateusz Herrman - ju-jitsu, Uczniowski Klub Sportowy Nakano

  • 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu w Mysłowicach.

8. Michał Tadel - snowboard, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union

  • 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Big Air w Zakopanem.

9. Szymon Niemczyk - snowboard, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union

  • 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Snowboard cross w Jurgowie,
  • 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Big Air w Zakopanem.

10. Kacper Repetowski -  snowboard, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union

  • 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Big Air w Zakopanem.

11. Natalia Miś - snowboard, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union

  • 1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2017 – konkurencja olimpijska Slope Style w Zakopanem.

12. Sebastian Macura - kolarstwo zjazdowe, niezrzeszony w klubie

  • 4 miejsce w Mistrzostwach Europy Downhill w Sestrola.

13. Piotr Cieślik - lekkoatletyka, Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą w kategorii F33 w Białymstoku.

14. Kamil Fałek - lekkoatletyka, Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem w kategorii F55 w Białymstoku.

15. Beata Świderska -  lekkoatletyka, Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn

  • 3 miejsce w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski  w kategorii F33 w Białymstoku.

16. Katarzyna Słomka -  lekkoatletyka, Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn

  • 9 miejsce w rzucie maczugą w Mistrzostwach Świata w Londynie.

17. Bartosz Bierowiec - biegi narciarskie, Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn

  • 3 miejsce w biegach narciarskich w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Narciarstwie Biegowym – bieg na 5 km stylem dowolnym w kategorii osób stojących w Obidowie.

18. Janusz Rokicki - lekkoatletyka, Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Świata w pchnięciu kulą w Londynie.

19. Justyna Guzik - lekkoatletyka, Miejski Uczniowski Klub Sportowy SZS Cieszyn

  • powołanie do zaplecza kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

20. Wiktoria Mołdrzyk - lekkoatletyka, Miejski Uczniowski Klub Sportowy SZS Cieszyn

  • powołanie do zaplecza kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

21Katarzyna Cieślar - lekkoatletyka, Miejski Uczniowski Klub Sportowy SZS Cieszyn

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m w Toruniu.

22. Noemi Cieślar - lekkoatletyka, Miejski Uczniowski Klub Sportowy SZS Cieszyn

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m w Toruniu.

23. Justyna Zwias - lekkoatletyka, Miejski Uczniowski Klub Sportowy SZS Cieszyn

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m w Toruniu.

24. Małgorzata Zamora -  lekkoatletyka, Miejski Uczniowski Klub Sportowy SZS Cieszyn

  • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U – 20 w lekkiej atletyce – sztafeta 4 x 100 m i 4 x 400 m w Toruniu.
menu