Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

11 Cieszyński FORTUNA Bieg
09.01.2019
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Zapraszamy po raz 11 na Bieg przez dwa kraje!

Już 28 kwietnia 2019 roku na dziesięciokilometrowej, atestowanej trasie zawodnicy będą mogli spróbować swych sił w biegu prowadzącym tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Impreza organizowana jest od 2009 roku.

11. Cieszyński FORTUNA Bieg wspólnie z XX Półmaratonem dookoła Jeziora Żywieckiego (Żywiec – 07.04.2019 r.) i Biegiem Fiata (Bielsko – Biała – 19.05.2019 r.) wchodzi w skład Pucharu Euroregionu Beskidy. Jak co roku Biegowi towarzyszyć będą cieszące się wielkim zainteresowaniem biegi młodzieżowe dla różnych grup wiekowych.

Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową koszulkę techniczną, na mecie czekać będzie na niego unikatowy medal, ciepły posiłek, a dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii (usytuowanej w Czeskim Cieszynie) nagrody finansowe i rzeczowe. Nagrody rzeczowe otrzymają również najszybsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych zarówno wśród mężczyzn (6 kategorii), jak i kobiet (5 kategorii). Przewidzianych jest także wiele nagród specjalnych. W poprzednich biegach udział wzięli zawodnicy z różnych państw, takich jak: Kenia, Ukraina, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Mołdawia, Słowacja, Węgry i oczywiście Czechy.

Bieg obserwuje zawsze na trasie duża rzesza kibiców, co czyni ją jeszcze ciekawszą. Dla uatrakcyjnienia biegowej zabawy organizatorzy przygotowują na trasie akompaniamenty kapel i zespołów muzycznych oraz różnego rodzaju animacje.

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy do jednego z najstarszych miast w Polsce, miasta o ponad tysiącdwustuletniej historii, położonego po dwóch brzegach granicznej rzeki Olza. To właśnie wzdłuż nadolziańskich bulwarów po polskiej i czeskiej stronie wytyczona jest trasa dla uczestników Biegu, a to czyni ją wyjątkowo atrakcyjną.

Imprezą towarzysząca będą biegi młodzieżowe w wielu kategoriach wiekowych. Odbędą się również na trasie prowadzącej przez dwa mosty graniczne. To w równie imponujący sposób rozwijające się zawody.

Zapisy online:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4489

Link do Regulamin Biegu Głównego:

http://www.fortuna.bieguliczny.pl/regulamin/

Regulamin Biegu Młodzieżowego (pdf)

Oświadczenie rodzica - opiekuna (pdf)

Klauzula informacyjna (pdf)

 

Zapisy do Biegu przyjmowane będą do dnia 15.04.2019 r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1400 osób. Opłata startowa wynosi 40 zł.

Organizatorami zawodów są Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie, Sprava Ucelovych Zarizeni, prispevkova organizace w Czeskim Cieszynie, Agencja Sporu i Reklamy Andrzej Filipiak,

Od początku organizacji Biegu głównego jego sponsorem tytularnym jest FORTUNA online zakłady bukmacherskie sp. z o.o.

 

Organizatorzy

Udostępnij:
menu