Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Bartosz Loter Wicemistrzem Polski!
11.07.2019
Miejsce wydarzenia:
Olsztyn
Główne zdjęcie aktualności

Do historycznego sukcesu w Cieszyńskim pływaniu doszło podczas Mistrzostw Polski 14-latków w Olsztynie. Bartosz Loter został Wicemistrzem Polski na dystansie 50 klasycznym❗️Na przestrzeni wielu lat medalowe zdobycze w Mistrzostwach Polski udały się tylko dwóm zawodnikom: Trenerce Katarzynie Widzik-Kopiec (w kategorii Młodzieżowców) oraz Trenerowi Łukaszowi Widzikowi (w kategorii Juniorów) aktualnemu trenerowi Bartka.

Bartek zajął jeszcze 4 miejsce na 100 klasycznym przegrywając medal tak naprawdę o „włos” którego bez automatycznego pomiaru czasu nie dało by się zobaczyć a, że w finale popłynęło 6 zawodników poniżej 1:10 świetnie obrazuje mocny poziom rywalizacji.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Bartka pamiętając zarazem, że na sukces zawodnika składa się wiele czynników. W tym przypadku strategia trójkąta (Trener - Zawodnik - Rodzic) zdała egzamin na Wicemistrzostwo Polski. 

11 lipca Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz i I Zastępca Burmistrza Krzysztof Kasztura na ręce Wicemistrza Polski na dystansie 50 m stylem klasycznym w pływaniu - złożyli gratulacje i wyrazy uznania. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych dla Pana Łukasza Widzika - za profesjonalne przygotowanie zawodników MTP Delfin Cieszyn do Mistrzostw Polski 14-latków, które w dniach 5.07 – 7.07.2019 roku odbywały się w Olsztynie.

I w ten oto sposób kończymy sezon pływacki 2018/2019:
✔️ rekordową liczbą medali zdobytych w Mistrzostwach Śląska
✔️ historycznym medalem Mistrzostw Polski
✔️ wieloma rekordami klubowymi
✔️ wspaniałymi wspomnieniami
✔️ ale i kolejnymi dziećmi nauczyonymi pływać przez naszą kadrę Trenerów z Nauki Pływania.


Podziękowania dla Zarządu Klubu, Trenerów, Zawodników, Rodziców, Sponsorów oraz wszystkim sympatykom Delfina Cieszyn.

 

Tekst i fot. WS/MTP Delfin Cieszyn

Udostępnij:
menu