Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Mateusz Ligocki złożył ślubowanie
08.02.2018
Miejsce wydarzenia:
Warszawa
Główne zdjęcie aktualności

7 lutego był zdecydowanie szczęśliwym dniem dla Mateusza Ligockiego, cieszyńskiego sportowca, który będzie reprezentował Polskę na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018. Snowboardzista złożył ślubowanie, a zaraz potem otrzymał informację o przyznaniu przez Burmistrza Cieszyna Ryszarda Macurę stypendium sportowego. 

Ślubowania olimpijskie przed XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi PyeongChang 2018 rozpoczęły się 30 stycznia. 7 lutego złożyli je snowboardziści: Mateusz Ligocki i Zuzanna Smykała oraz trener Mariusz Kufel i fizjoterapeuta Piotr Skowroński, którzy odebrali nominacje do Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018. Słowa przysięgi odczytali Zuzanna Smykała i  Mariusz Kufel, a przyjął je wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysław Nowicki. Olimpijczycy złożyli także autografy na fladze  olimpijskiej. Dla Mateusza Ligockiego specjalizującego się w snowcrossie będą to już czwarte zimowe igrzyska olimpijskie w karierze. Wcześniej uczestniczył w igrzyskach Turynie (2006), Vancouver (2010) i Soczi (2014).
Stypendium sportowe

Po ślubowaniu Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie Cezary Cieńciała przekazał cieszyńskiemu snowboardziście informację o przyznaniu stypendium sportowego celowego w związku z wyjazdem na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 oraz list gratulacyjny od Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury, który napisał m.in.: „Pozostaję pod ogromnym wrażeniem Pana umiejętności i sportowego wyczynu, jakim jest start w olimpijskich zmaganiach już po raz czwarty z rzędu. Niech nie opuszcza Pana wytrwałość w podejmowaniu wyzwań oraz w dążeniu do realizacji założonych celów. (…) Cały Cieszyn będzie Pana wspierał podczas rywalizacji na snowboardowym torze”.

 

Tekst: Marzena Kocurek

Fot. Jakub Cieńciała

Udostępnij:
menu