Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Młodzicy UKS-u znów wygrywają
16.05.2018
Miejsce wydarzenia:
Gumna
Główne zdjęcie aktualności

13 maja na obiekcie w Gumnach Młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Cieszyn rozegrali kolejny mecz w lidze młodzików, podejmując drużynę LKS Strażak Pielgrzymowice.

Drużyna z Pielgrzymowic zaskoczyła cieszyniaków już w 3 minucie meczu. Ładna akcja przyjezdnych zakończyła się faulem w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Zawodnik z Pielgrzymowic zamienił go na bramkę i goście wyszli na prowadzenie. Cieszyńska drużyna chciała jak najszybciej odrobić straty, lecz w grze było widać dużą nerwowość efektem czego było mnóstwo niedokładności. W końcu w minucie 27 po rzucie rożnym zdobywają wyrównujące trafienie. Najlepiej w polu karnym zachował się Tomek Stępień, który płaskim strzałem ulokował piłkę obok bezradnego bramkarza gości.

Druga część spotkania lepsza w wykonaniu UKS-u czego efektem były kolejne trafienia. Bramkę dającą prowadzenie zdobywa Tomek Stępień, który wykorzystał swój spryt i posłał piłkę do siatki rywali. Trzecie trafienie zanotował Michał Śliż, który mocnym strzałem tuż przy słupku nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi z Pielgrzymowic. Czwarta bramka padła po rzucie karnym wykonanym przez Samuela Matuszny. Ostatnie trafienie, a zarazem debiutanckie w  barwach klubu z Cieszyna zalicza Karol Górniok, który wymanewrował dwójkę obrońców i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w bramce rywali.

Podsumowując było najsłabsze spotkanie UKS-u w tym sezonie, w którym było mnóstwo niedokładności oraz zbyt dużo podjętych złych decyzji. Mimo tego odnieśli zasłużone zwycięstwo, robiąc kolejny krok naprzód. Ogromne podziękowania dla chłopaków za grę do końca i zaangażowanie oraz pokazanie, że mimo iż nie wszystko się układa tak jak chcą, to potrafią wygrać.

UKS CIESZYN - LKS Strażak Pielgrzymowice 5:1 (1:1)

Skład drużyny:
Puda Patryk
Konieczny Paweł
Kaźmierczak Igor
Cienciala Dawid
Łopatkiewicz Damian
Worek Mateusz
Górniok Karol 
Pietroszek Dawid
Śliż Michał 
Misiarz Maciek
Przebinda Szymon
Matuszny Samuel 
Stępień Tomek 

TABELA LIGOWA

Tekst i fot. UKS Cieszyn

Udostępnij:
menu