Podsumowanie rozgrywek 11.10-15.10.2018 CKS PIAST
17.10.2018
Cieszyn

Podsumowanie czwartkowego meczu, weekendu oraz poniedziałkowych zmagań orlika, które wygrały derby z UKS Cieszyn w meczu na szczycie. Graliśmy od żaka po juniora młodszego. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz komentarzami trenerów.

Czwartek – 11.10.2018 r.

SKOCZÓW: F1 ŻAK GRUPA 2

LKS Zryw Bąków 1:3 CKS Piast

CKS Piast: Fryda, Gawęda, Kruszona, Kopeć, Łabędź, Mienciel, Sikora, Tomiczek, Zaleski

Pomeczowa opinia trenera – Maciek Pieczonka: – Dzisiejszy mecz nie obfitował w dużą ilość bramek, ale obejrzeliśmy bardzo ładny mecz z obydwóch stron. Pełen walki, zaangażowania i radości.

Sobota – 13.10.2018 r.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY

CKS Piast 0:0 (0:0) Podbeskidzie Bielsko-Biała

CKS Piast: Filipiak (Rzymanek) – Pierzgalski, Kawulok, Złotocha, Kochan, Waniński, Koprek, Szurman, Greń (Wałga), Kojma, Piechaczek

Pomeczowa opinia trenera – Arkadiusz Wrzesiński: – Mecz na dobrym poziomie. Sytuacji bramkowych z obu stron nie brakowało. Szkoda nie wykorzystanych trzech stuprocentowych sytuacji oraz akcji z ostatniej minuty meczu, gdzie po strzale z 17 metra piłka o centymetry minęła bramkę, oczywiście Podbeskidzie również miało swoje sytuacje, dwa razy uratował nas słupek oraz nasi bramkarze stanęli parę razy na wysokości zadania. Remis uznaje za sprawiedliwy.

GRUPA 2009

MKP Brenna-Górki 13:9 CKS Piast

CKS Piast: Kępińska – Isztok, Fita, Chłodek, Waniński, Janik, Wojtas oraz Żyła, Kwiryński, Gross

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Bardzo cenny sparing dla naszej drużyny. Niestety nie udało nam się odczarować Brennej, ale to nie wynik był najważniejszą rzeczą, a zastosowanie wszystkich poznanych umiejętności w ostatnim czasie. Cieszy dobra gra naszego zespołu, natomiast niestety zabrakło w tym meczu większej ilości pojedynków 1×1, przez co nie stwarzaliśmy sobie przewagi. Wiemy nad czym trzeba dalej pracować.

SKOCZÓW: IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

UKKS Istebna 2:1 (0:0) CKS Piast II

Gol: Czudek

CKS Piast: Łyżbicki – Jacko, Chlebek, Czudek, Grzybek, Jadwiński, Janik, Klepacz, Piszczek oraz Jackson, Kolarczyk, Klimosz, Nowak, Stoszek

Pomeczowa opinia trenera – Bartek Hanus: – Mecz to wyrównana gra obu zespołów, które sporadycznie stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Bramki w spotkaniu padły po stałych fragmentach oraz samobójcza w samej końcówce. Wracamy bez punktów, ale bogatsi w cenne doświadczenie.

Niedziela – 14.10.2018 r.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

CKS Piast 5:1 (0:0) APN Góral Istebna

Gole: Grabowski – 2, Rozenkiewicz, Plinta, Favara po jednej

CKS Piast: Sekuła – Klepacz, Bochenek, Plinta, Habarta, Grabowski, Rozenkiewicz, Klimosz, Czudek oraz Łyżbicki, Favara, Parchański

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie naszym problemem było brak oddawania strzałów na bramkę bo oddaliśmy ich raptem 4, natomiast po przerwie worek z bramkami się otworzył. O ile w pierwszej połowie Istebna stwarzała jakieś zagrożenie to w drugiej połowie nasz zespół miał wszystko pod kontrolną.

GRUPA 2009/2010

Spójnia Zebrzydowice – CKS Piast

Pomeczowa opinia trenera – Bartosz Piksa: – W niedziele południe drużyna orlika i żaka rozegrała mecz towarzyski z drużyną KKS „Spójnia” Zebrzydowice . Licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć wiele sytuacji podbramkowych oraz ciekawych zagrań.

Poniedziałek – 15.10.2018 r.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 1

UKS Cieszyn 5:6 (4:1) CKS Piast

CKS Piast: Krwawnik – Lipka, Habarta, Żbel, Nowak, Kryska, Woźniak oraz Huta, Janik

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Ten mecz to był prawdziwy rollercoaster! W pierwszej połowie popełniliśmy dużo błędów w defensywie, przez co do przerwy straciliśmy aż 4 bramki. Sytuacji bramkowych mieliśmy mnóstwo, tylko raz udało nam się zaskoczyć bramkarza drużyny gospodarzy, nasz przeciwnik za to był skuteczny do bólu – 4 strzały i 4 bramki. Natomiast w drugiej połowie po zmianach pozycyjnych oraz rozmowie w przerwie nasza gra uległa znaczącej poprawie. Graliśmy agresywnie, blisko przeciwnika, nie pozwalaliśmy gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Poprawiła się skuteczność dzięki czemu strzeliliśmy w drugiej połowie 5 bramek tracąc tylko jedną, co w ostatecznym rozrachunku dało nam wygraną! Wielkie gratulacje dla chłopaków za pokazanie charakteru i bycia drużyną w drugiej połowie!

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 3

CKS Piast II 11:7 (3:6) GKS Kaczyce

CKS Piast: Guzik – Błażej Staniek, Radzik, Siasta, Kuchejda, Wałach, Piotrowski, Gieglis, Moskała, Sas, Tomica, Waniński, Żyła

Pomeczowa opinia trenera – Bartosz Piksa: – Wbrew temu co wskazywała tabela drużyna z Kaczyc pokazała się z bardzo dobrej strony. Szczególnie pierwsza połowa należała do gości, którzy po pierwszych 30 minutach prowadzili 6-3. Jednak po przerwie wyciągnęliśmy wnioski i zdominowaliśmy rywali. Był to trudny mecz, ale cieszy, że mimo niekorzystnego rezultatu i słabej grze w pierwszej części meczu odwróciliśmy losy spotkania ostatecznie wygrywając 11-7.