Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Rajd "Powitanie Wiosny" za nami
13.05.2019
Miejsce wydarzenia:
Schronisko Soszów
Główne zdjęcie aktualności

11 maja 2019 roku odbył się 51 rajd młodzieży Powiatu Cieszyńskiego „Powitanie wiosny”. Tym razem Organizatorzy wybrali na metę rajdu schronisko PTTK na Soszowie. Organizatorzy przygotowali biuro rajdu, gdzie zgłaszały się drużyny po przejściu jednej z dziesięciu proponowanych tras. Tam opiekunowie otrzymywali kopertę z dyplomem dla drużyny za udział w rajdzie, darmowe książeczki GOT ( 1 na dziesięciu uczestników) i kupony na ciepły posiłek. W tym samym miejscu można było zgłosić chętnych do udziału w konkursie wiedzy turystycznej.
Przez cały czas trwania rajdu działał Terenowy Punkt Weryfikacyjny Górskiej Odznaki Turystycznej. Efektem jego pracy było zweryfikowanie 19 odznak GOT, w tym 15 –u w stopniu popularnym i 4 w stopniu mała brązowa. Tam też można było otrzymać bieżące potwierdzanie przebytych tras.
O godzinie 11.30 rozpoczął się konkurs wiedzy turystycznej w trzech grupach wiekowych. Polegał on na wypełnieniu testu wyboru. Zaś dla osób, które zdobyły te same ilości punktów, zostały przygotowane dodatkowe pytania. Nagrody wręczali II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Przemysław Major wraz z wice prezesem Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Janem Pollokiem i komandorem rajdu Bogusławem Bujokiem. Obsługę fotograficzną sprawował Krzysztof Greń.
Gospodarze obiektu na Soszowie przygotowali dla przybyłych gorący poczęstunek, który dzięki pięknej pogodzie mógł byd wydawany na świeżym powietrzu. Przez schronisko przewinęło się 450 uczestników rajdu. Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Cieszyn oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie.
Do zobaczenia na 52 rajdzie młodzieżowym „Pożegnanie lata”.

tekst:PTTK Odział "Beskid Śląski" w Cieszynie

fot. Krzysztof Greń

Udostępnij:
menu