Sobotnie podboje judoków
13.03.2019
Opawa, Mysłowice

Pomimo aktualnie panującego problemu chorobowego JUDOCY KS Cieszyn udowodnili, że nawet skromna grupa potrafi sporo namieszać i zgarnąć najcenniejsze łupy. Ogromnie cieszy znakomita postawa zawodników naszego klubu. Z dwóch turniejów gdzie startowało 7 zawodników przywozimy ze soba 8 medali: 2 złote, 3 srebrne, 3 brązowe oraz jedno piąte miejsce i jedno 7 miejsce.

Grupa pierwsza wraz z trenerem Arkiem Lipą wybrała się na Puchar Śląska JUDO w Opawie (Czechy). Złoto po pięknych IPPONACH trafia do Wiktorii Michalskiej w kat. 44kg U15. Dzięki swojej waleczności srebro wywalczył w kat. do 27kg U11 Kevin Michalski, a po ogromnie ciężkich pojedynkach i okazaniu potężnego serca do walki w jednej z najliczniejszych kategorii wagowych turnieju Patryk Spyra stał się brązowym zawodnikiem w kategorii U13 38kg. Na 7 pozycji z powodu kontuzji ręki swój udział zakończyła Kornelia Piprek U11 33kg.

Natomiast grupa druga z trenerem Grzegorzem podjęła rywalizację w Mysłowicach na Ogólnopolskiej Lidze JU-JITSU.

W konkurencji Fighting:

Marek Jędrysko 34kg U12 oraz Alicja Zgliczyńska wywalczyli srebrne medale, a Karolina Jędrysko U15 do 44kg uplasowała się na 3 pozycji.

Fighting bez 1 fazy:

Zwyciężyła Alicja Zgliczyńska U15 40kg, Karolina Jędrysko obsadziła również jak w pierwszej konkurencji najniższy stopień podium U15 do 44kg, a Marek Jędrysko U12 34kg niestety przegrał w walce o brązowy medal i zakończył rywalizację na 5 lokacie.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów za te sukcesy.