Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Trzymamy kciuki
31.01.2018
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

23 stycznia Polski Komitet Olimpijski podał skład Polskiej Reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang. Miło nam poinformować, że nasz snowboardzista Mateusz Ligocki wystartuje w zimowych igrzyskach już po raz czwarty (po igrzyskach w Turynie, Vancouver i Soczi).

To dla nas ogromna radość – mówił podczas konferencji z udziałem cieszyńskiego olimpijczyka Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, składając na ręce Mateusza Ligockiego życzenia kolejnych sukcesów, dziękując także za nieustanną promocję miasta.

Już zaledwie dni dzielą nas od rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

- Czwarta nominacja olimpijska została zatwierdzona. Jadąc do Turcji nie byłem jeszcze o tym przekonany, wiedziałem jedynie, że jadę bronić swojej pozycji. I udało się – mówił w rozmowie z dziennikarzami sportowiec.

26 stycznia, po wspólnie odtańczonym na cieszyńskim Rynku polonezie Mateusz Ligocki wyruszył na zgrupowanie do Austrii. Miejsca, gdzie znajduje się odwzorowany olimpijski tor crossowy, który czeka na niego w Korei. - Następnie start w Pucharze Świata w Feldbergu. Powrót do domu i chwila wypoczynku w Cieszynie. Mieście, które mocno mi kibicuje i zawsze kibicowało – podkreśla.

7 lutego cieszyński olimpijczyk złoży olimpijskie ślubowanie przed XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pjongczang 2018 w Warszawie. Dzień później wyleci do Korei Południowej, by 15 lutego stanąć w pełni sił na starcie. Trzymamy kciuki Uśmiech

 

Tekst i foto: BSK

 

Udostępnij:
menu