12. święto dla biegaczy
29.04.2022
Cieszyn/Czeski Cieszyn

12. Cieszyński FORTUNA Bieg przeszedł do historii. 24 kwietnia 2022 roku do Cieszyna przybyło ponad 700 uczestników, którzy wzięli udział w biegowym święcie po obu stronach Olzy.

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, na dziesięciokilometrowej, atestowanej trasie, zawodnicy ponownie spróbowali swoich sił w biegu prowadzącym tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Każdy z uczestników tegorocznej imprezy otrzymał okolicznościową koszulkę techniczną, a na mecie czekały unikatowe medale. Dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii (usytuowanej w Czeskim Cieszynie) przewidziano nagrody finansowe i rzeczowe.

W klasyfikacji generalnej panów najlepszy okazał się Bogdan Semenovych z Ukrainy, który trasę przebiegł w czasie 30:15. Drugi na mecie był Mateusz Mrówka z Radlina (30:26), a trzecie miejsce zajął Emil Dobrowolski z Chotomowa (31:07). Wśród Pań najlepsza był Ukrainka Natalija Semenovych, która ukończyła bieg z czasem 35:47. Druga na metę wbiegła Paulina Golec z Krakowa (36:37), a trzecia Anna Celińska z Bielska-Białej (37:45).

Najlepszym mieszkańcem Cieszyna okazał się Grzegorz Wowry z czasem 37:55. Drugie miejsce zajął Szymon Masarski (38:30), a trzecie Michał Chrapkiewicz (38:44). Wśród mieszkanek Cieszyna najszybsza była Weronika Masarska (47:11). Drugie miejsce zajęła Leonarda Czyż (48:33), a trzecie Magda Chybiorz (49:23).

Jeżeli chodzi o mieszkańców Czeskiego Cieszyna, to zwyciężył David Wawreczka (39:31). Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Waclawik (39:34), a na trzecim David Sabela (42:02). Wśród Pań najszybsza była Darina Brozdova (40:48). Drugie miejsce zajęła Belinda Kaiser (47:36), a trzecie Zuzana Kovalcikova (47:39).

Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach można znaleźć na stronie fortuna.bieguliczny.pl. Fotorelacja z biegu dostępna jest na stronach: fortuna.bieguliczny.pl, sport.cieszyn.pl oraz na fanpage’u facebook Cieszyński Fortuna Bieg.

Organizatorami zawodów byli: Miasto Cieszyn, Město Český Těšín, Správa účelových zařízení, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie, Agencja Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak.

Od początku organizacji biegu jego sponsorem tytularnym jest FORTUNA ONLINE Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o.