Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

36 medali dla Delfina!
16.10.2020
Główne zdjęcie aktualności

10-11 października zawodnicy MTP Delfin wystartowali w dwudniowym Ogólnopolskim Mitingu Pływackim im. Maćka Maika upamiętniającym jednego z najlepszych pływaków paraolimpijskich w historii Polski.

Maciek Maik to medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski, a także Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney z 2000 roku, gdzie zdobył trzy medale: złoto - 100 m st. grzbietowym, srebro - 200 m st. zmiennym, srebro - 100m st. klasycznym. Jego rekord świata na 100 m stylem grzbietowym przetrwał sześć lat. Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach 2004 r. nikomu nie udało się pobić rekordu Maćka na jego koronnym dystansie. Stało się to dopiero w Pekinie na IP w 2008 roku.

W pierwszych zawodach nowego sezonu, które odbyły się po długiej przerwie spowodowanej pandemią, cieszyński klub reprezentowała 10 osobowa ekipa zawodników, którzy wyraźnie podkreślili swoją dobrze wypracowaną formę, a świadczyć o tym może ilość zdobytych medali jak i zajęcie drugiego miejsca przez Kingę Macurę oraz drugiego miejsca przez Piotrka Zawiślaka w prestiżowych wyścigach finałowych na 100m grzbietowym! Łącznie nasi zawodnicy zdobyli aż 36 medali!

Medale dla MTP Delfin zdobywali:
Milena Zawada - 1 srebrny, 1 brązowy
Kinga Macura - 3 złote, 1 srebrny, Finał 100 m st. grzbietowym - drugie miejsce
Zuzanna Jackowska - 2 złote, 2 srebrne
Julia Niedziołka - 3 złote, 1 srebrny
Zuzana Pauliny - 3 złote, 1 srebrny
Piotr Zawiślak - 2 złote, 2 srebrne, Finał 100 m st. grzbietowym - drugie miejsce
Olaf Zawada - 4 złote
Maksymilian Kluska - 2 złote, 2 srebrne
Mateusz Macura - 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe
Kamil Górniak - 2 brązowe

Wszystkim cieszyńskim zawodnikom serdecznie gratulujemy medali, życiówek oraz świetnej postawy jak na Delfinów przystało.

Tekst i fot MTP Delfin

Udostępnij:
menu