Awans do Turnieju Finałowego
30.04.2018
Lubsko

Siatkarki VC Victoria Cieszyn wygrały Turniej Półfinałowy o awans do II ligi PZPS, który odbył się w dniach 27-29.04.2018 r. w Lubsku.

W meczu otwarcia turnieju półfinałowego o awans do II ligi kobiet rozgrywanego w Lubsku, nasze zawodniczki zmierzyły się z gospodyniami – ekipą USA BEACH VOLLEY Lubsko. Cieszynianki w pełni panowały nad wydarzeniami na parkiecie i zasłużenie wygrały 3:0.

USA BEACH VOLLEY Lubsko - VC VICTORIA Cieszyn 0:3 (18:25; 18:25; 23:25)

Skład: M.Graff, P. Glajc, A. Adamczyk, M. Husarek, S. Wiecheć, W. Pniok, J. Gibiec (libero), P. Wróbel, K. Kupka, M. Hankus, L. Kozyra

Trener: G. Kosatka

W drugim meczu półfinałowego turnieju o awans do II ligi siatkówki kobiet, cieszynianki po ponad 2,5 godzinnym horrorze pokonały MKS CHEŁMIEC WODOCIĄGI Wałbrzych i awansowały do turnieju finałowego!

Pierwszy set to walka punkt za punkt od pierwszej do ostatniej piłki. Więcej zimnej krwi w ostatnich 2 akcjach zachowały wałbrzyszanki i na tablicy wyników pojawiło się 1:0. Drugi set to pełna dominacja cieszynianek i wygrana do 14. Trzecia partia miała podobny przebieg jak pierwsza z tą różnicą, że tym razem to podopieczne G. Kosatki lepiej rozegrały końcówkę i wygrały 2 punktami. Nie mające nic do stracenia rywalki w 4 secie postawiły wszystko na jedną kartę od początku narzucając swój styl gry. Systematycznie budowały przewagę do 6 - 8 punktów, by po zmianie zagrywki praktycznie ją stracić. Niestety, ta pogoń za wynikiem okazała się nieskuteczna i o zwycięstwie musiał zadecydować tie break. Początek 5 partii to 3 punktowe prowadzenie MKS ale nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 3:3. Od tego stanu żadnej drużynie nie udało się zbudować bezpiecznego prowadzenia, a przy stanie 14:14 emocje sięgnęły sufitu lubskiej hali! Stres i emocje lepiej opanowały cieszynianki i to one cieszyły się ze zwycięstwa w meczu i całym turnieju!

MKS CHEŁMIEC WODOCIĄGI Wałbrzych - VC VICTORIA Cieszyn 2:3 (25:23; 14:25; 23:25; 25:21; 14:16)

Skład: M.Graff, P. Glajc, A. Adamczyk, M. Husarek, S. Wiecheć, W. Pniok, J. Gibiec (libero), K. Kupka, M. Hankus, L. Kozyra, P. Wróbel

tekst i foto:VC Cieszyn