Brąz Alicji Zgliczyńskiej w Pucharze Polski
11.06.2024
Gdynia

W dniach 1-2.06.2024 r. w Gdyni miał miejsce Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Judo U15/U18/U21/U23.

Zawody zgromadziły blisko 1500 zawodników z 8 krajów i 162 klubów.

Zawodnicy KS Cieszyn w skromnym, ale mocnym składzie podjęli się wyzwania podboju nadmorskiego kurortu. Pomimo zmiennego szczęścia wyjazd zaliczamy jako fantastycznie spędzony czas i ogrom nowych wspomnień. Niemniej nie mogliśmy wrócić bez medalu z tak ważnych zawodów jakimi jest Puchar Polski Judo!

Alicja Zgliczyńska -48kg w grupie juniorek U21 wywalczyła 3 miejsce i medal brązowy udowadniając swoją przynależność do czołówki w Polsce. Niestety po bardzo wyczerpującym sobotnim starcie, zabrakło "gazu" by powtórzyć ten wyczyn w grupie kadetek U18 i ostatecznie rywalizację przegrała o medal, tym samym została sklasyfikowana na 5 miejscu.

Igor Lipowczan w grupie młodzików U15 -50kg po trzech wygranych i dwóch przegranych walkach rywalizację zakończył na 9 miejscu. W jego kategorii było zgłoszonych blisko 50 zawodników‼️

Również w grupie młodzików / czek U15 Emilia Skowronek -52kg (32 zawodniczki) jak i Jakub Pijanowski -55kg (36 zawodników) zakończyli turniej z bilansem jednej wygranej oraz jednej przegranej walki.

Warto wspomnieć, że judo to bardzo wymagający sport olimpijski o czym świadczy choćby frekwencja... Wywalczenie medalu w tej randze zawodów jest dla nas ogromnym zaszczytem‼️