Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Charytatywny Maraton Zumba&Fitness
03.01.2020
Miejsce wydarzenia:
Sala sportowa al. Jana Łyska
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

2 lutego 2020 roku o godz. 10.00 w sali sportowej przy al. J. łyska 21 w Cieszynie odbędzie się Charytatywny Maraton Zumba&Fitness dla Natalii Król. 

Instruktorki Zumba SCI Team w składzie Joanna Leśków, Katarzyna Kasprzycka, Aleksandra Klimek, Justyna Strządala i Marianna Radulska wraz z instruktorami współprowadzącymi maraton Karoliną Gryciuk i Dominiką Pilch zwracają się z prośbą do wszystkich o wsparcie naszej akcji. Podzielcie się sercem. Bawmy się w szczytnym celu. Warto pomagać.

Kilka słów o Natalii. Natalia jest 17-letnią mieszkanką Cieszyna, u której 3 lata temu zdiagnozowano rzadką chorobę. Ponieważ w Polsce nie funkcjonuje systemowa opieka nad pacjentami z rzadkimi chorobami, profilaktyka i rehabilitacja wiążą się z dojazdami do Warszawy, a część opieki wielospecjalistycznej odbywa się również w Katowicach i Cieszynie. 10 lat temu mając zaledwie 35 lat zmarł tata Natalki, na tą samą chorobę, pozostawiając ją z Mamą i młodszym bratem . U Natalii zdiagnozowano chorobę wcześniej niż u ojca, dlatego poddała się operacji profilaktycznej, po której musi przyjmować trudno dostępne leki zza granicy i szuka szans na leczenie, którego ciągle nie ma na świecie. Mimo choroby Natalia kontynuuje naukę w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie w toku nauczania indywidualnego, cieszy się życiem z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi.

Zapraszamy!

Tekst i fot. Zumba SCI Team

Udostępnij:
menu