Derby dla CKS-u
02.10.2019
Boiska piłkarskie "Pod Wałką"

28 września na boisku piłkarskim "Pod Wałką" rozegrane zostały pierwsze od 50 lat derby Cieszyna. Naprzeciw siebie stanęły drużyny CKS Piasta z Ireneuszem Jeleniem w składzie oraz druga drużyna TS 1909 Piasta Cieszyn. Mecz rozegrano w ramach skoczowskiej B Klasy.

Pierwsza połowa stała pod znakiem przewagi gospodarzy w tym meczu, a więc CKS-u. Kilka dobrych, a nawet bardzo dobrych okazji mieli zawodnicy CKS-u, jednak świetnie spisywał się bramkarz TS 1909 Piasta Ferfecki. Do przerwy wynik bezbramkowy. W drugiej połowie trener TS 1909 Piasta Cieszyn Praszywka dokonał kilku zmian, które miały wpłynąć na przebieg meczu. Stało się odwrotnie, bowiem na samym początku drugiej połowy piłkarz CKS-u Grzegorz Niemczyk zdobył pierwszą i jak się potem okazało ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Mimo przewagi gości w końcówce meczu wynik nie uległ już zmianie. Derby dla CKS-u!

Dzień później w Klasie Okręgowej pierwsza drużyna TS 1909 Piasta Cieszyn podejmowała zespół WSS Wisła. Do zawodów trener Bakun zmuszony był ze względu na liczne kontuzje na wystawienie bardzo odmłodzonego składu. W 16 minucie w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach sędzia dyktuje karnego dla Wisły, którego na gola zamienia Płoszaj. Do końca pierwszej odsłony obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji, jednak na posterunku stali zarówno Gradek, jak i Nowakowski.

W drugiej części zarysowała się nieznaczna przewaga bardziej doświadczonych wiślan. Częste kontry Piasta nie znajdowały wykończenia. W doliczonym czasie błąd w polu karnym popełnia Żyłka i sędzia bez zastanowienia odgwizduje kolejną jedenastkę, którą na gola zamienia ponownie Płoszaj. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.