Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Godzinówka w cieniu pandemii
13.10.2020
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

11 października w Cieszynie na terenie wokół boisk piłkarskich "Pod Wałką" odbył się V Bieg Cieszyńska Godzinówka. Można powiedzieć, że pogoda jak co roku nie rozpieszczała ani organizatorów ani biegaczy. Jednak ani deszcz, ani wiatr i zimno nie przeszkodziły w tym aby na starcie biegu stanęło 103 zawodników. Nie przeszkodziła też pandemia, która niszczy wszelkie sportowe plany w naszym kraju. Przy zachowaniu wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa mogliśmy spokojnie imprezę przeprowadzić. W tym roku pobiliśmy rekord frekwencji na Cieszyńskich Godzinówkach - dziękujemy! 

W kategorii mężczyzn zwyciężył mieszkaniec Czeskiego Cieszyna - Bartosz Misiak, który przebiegł 14 okrążeń w czasie 1:00:37. Na drugim miejscu znalazł się Wojciech Probst z Hażlacha, który także przebiegł 14 okrążeń w czasie 1:01:50. Na ostatnie miejsce podium wbiegł Tomasz Petkiewicz z Mikołowa, który przebiegł 13 okrążeń w czasie 1:03:32.

W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Bodnar z Cieszyna, która przebiegła 12 okrążeń w czasie 1:04:17. Drugie miejsce wywalczyła Anna Biskup z Ornontowic, która także przebiegła 12 okrążeń, ale w czasie 1:05:33. Trzecie miejsce wywalczyła Weronika Masarska z Cieszyna, która przebiegła 11 okrążeń w czasie 1:03:01. 

W kategorii drużynowej najlepszą ekipą był STS Biegaton Mikołów w składzie: Tomasz Petkiewicz, Rafał Wrzesiński i Marcin Gregorczyk. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Biegiem dla Olisia w składzie: Bartosz Misiak, Wojciech Probst i Grzegorz Kamyczek. Trzecie miejsce na podium zdobyli zawodnicy Mafia Team Lubliniec w składzie: Marek Grund, Robert Wręczycki i Justyna Hajda. 

Organizatorzy zapewnili nagrody dla trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii biegu w postaci kart podarunkowych o następujących wartościach:

KATEGORIA MĘŻCZYZN:

I miejsce – 200,00 złotych,
II miejsce – 150,00 złotych,
III miejsce – 100,00 złotych.

KATEGORIA KOBIET:

I miejsce – 200,00 złotych,
II miejsce – 150,00 złotych,
III miejsce – 100,00 złotych.

KATEGORIA DRUŻYN:

I miejsce – 400,00 zł,
II miejsce – 300,00 zł,
III miejsce – 200,00 zł.

Dodatkowo trzej najlepsi uczestnicy biegu w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkową statuetkę.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji biegu i już dzisiaj zapraszamy Was na kolejną VI edycję za rok! Dziękujemy środowisku biegaczy parkrun oraz młodzieżowemu wolontariatowi, których pomoc przy organizacji była nieoceniona. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu. 

Do zobaczenia za rok!

Tekst i fot. WS

 

Udostępnij:
Zobacz fotogalerię wydarzenia
menu