Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

I Turniej Letniego Grand Prix za nami!
20.07.2020
Miejsce wydarzenia:
Boisko do piłki nożnej ulicznej
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

18 lipca 2020 roku na mobilnym boisku do piłki nożnej ulicznej, odbył się I Turniej Letniego Grand Prix w Piłce Nożnej Ulicznej, którego organizatorem było Sportowe Stowarzyszenie GramOLajf

Letnie Grand Prix PNU to cykl dwóch turniejów, które wyłonią najlepszą drużynę. W każdym turnieju liczą się zajęte miejsca, które są punktowane: I m. - 100 pkt, II m. 80 pkt, III m. - 60 pkt, IV m. - 40 pkt, V m.- 35 pkt, VI m.- 30 pkt, VII m.- 25 pkt, VIII m.- 20 pkt, IX m.- 15 pkt, X m.- 10 pkt, XI m. - 5 pkt. Suma punktów z dwóch turniejów wyłoni najlepszą drużyne Letniego Grand Prix PNU. 

Pierwszy turniej odbył się 18 lipca na boisku do piłki noznej ulicznej znajdującym się za Halą Widowiskowo - Sportową im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie. Do udziału zgłosiło sie 11 drużyn m.in. z Cieszyna, Katowic, Dębowca k. Częstochowy, które zostały podzielone na trzy grupy (w każdym turnieju podziału na grup dokonuje się w drodze losowania): GRUPA A: Palermo, CdF Traktat Cieszyn, GramOLajf, Hope Team  GRUPA B: Hostel Dębowiec, Młode Wilki, GTCH Katowice, E-Pompa  GRUPA C: Monar Dębowiec, FC Under Forest, Barceroma. Z każdej grupy do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze drużyny oraz dwie najlepsze ekipy z trzecich miejsc. Pozostałe drużyny grały o niższe miejsca. Do ćwierćfinałów awansowały następujące drużyny: CdF Traktat Cieszyn, GramOLajf, Palermo, Hostel Dębowiec, E-Pompa, FC Under Forest, Monar Dębowiec i Młode Wilki. 

Po ogromnych emocjach w meczach ćwierćfinałowych do półfinałów awansowały dwie cieszyńskie drużyny: CdF Traktat Cieszyn (pokonał Palermo 7:4) i GramOLajf (pokonali FC Under Forest 6:6 k.3:2), a także dwie drużyny z Dębowca koło Częstochowy: Hostel (pokonał Młode Wilki 12:2) i Monar (pokonał E-Pompę 6:4). W obu półfinałach lepsi choć nieznacznie okazali się zawodnicy z Dębowca i w wielkim finale mogliśmy delektować się derbami, które ostatczenie po rzutach karnych wygrała ekipa Monaru Dębowiec. W meczu o 3 miejsce CdF Traktat Cieszyn pokonał 8:7 GramOLajf. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I turnieju TUTAJ.

Drugi Turniej Letniego GP PNU został podzielony na dwie części. Faza grupowa rozegrana zostanie 9 sierpnia o godz. 10.00 w Cieszynie, a faza pucharowa 16 sierpnia również o godz. 10.00. 16 sierpnia poznamy zwycięzce I Letniego GP PNU.

Klasyfikacja po I Turnieju Letniego GP PNU:

1. 100 pkt. - Monar Dębowiec

2. 80 pkt. - Hostel Dębowiec

3. 60 pkt. - CdF Traktat Cieszyn

4. 40 pkt. - GramOLajf

5. 35 pkt. - Palermo

6. 30 pkt. - E-Pompa

7. 25 pkt. - FC Under Forest

8. 20 pkt. - Młode Wilki

9. 15 pkt. - Barceroma

10. 10 pkt. - Hope Team

11. 5 pkt. - GTCH Katowice

 

Tekst i fot. WS

Udostępnij:
Zobacz fotogalerię wydarzenia
menu