Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

III liga siatkówki męskiej w Cieszynie!
07.04.2020
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Uchwałą z 6 kwietnia'20 Zarząd Śląskiego Związku Piłki Siatkowej zakończył rozgrywki seniorskie sezonu 2019/20. Tak jak zakładał regulamin awans do I Ligi Śląskiej przyznano dwum pierwszym drużynom w klasyfikacji II ligi, z uwzględnieniem jednej – rozegranej do tej pory – rundy.

Do walki o tytuł mistrza II Ligi Śląskiej sezonu 2019/20 przystąpiło pięć drużyn. W pierwszym, rozegranym 8 lutego'20 wyrównanym pojedynku nasi seniorzy pokonali Jastrzębski Węgiel S.A. III 3:2 (23:25, 26:24, 20:25, 25:19, 19:17). Po tygodniu zbyt silna, z wieloma byłymi drugoligowcami Forma AZS Częstochowa pozwoliła nam na ugranie tylko jednego seta. TSC – Forma AZS 1:3 (20:25, 17:25, 25:20, 19:25). Trzeci mecz to już zdecydowane zwycięstwo z TSK Zagroda Buczkowice 3:0 (25:17, 25:14, 25:11). Po trzech pojedynkach w naszej hali przy Al. Łyska, 7 marca seniorzy wyjechali do Zawiercia, by tam zmierzyć się z miejscowym Aluron Virtu CMC II. Tylko pierwszy słabszy set oddany gospodarzom i trzy punkty zabraliśmy do Cieszyna. Virtu Aluron CMC II Zawiercie – Talent Sferawent Cieszyn 1:3 (25:17, 25:14, 25:11).

Po czterech meczach zajęliśmy drugie miejsce w lidze, z 8 punktami i trzypunktową przewagą nad trzecim Jastrzębskim Węglem S.A. III., co dało nam awans do III ligi.
To wszystko mogło się wydarzyć ponieważ finansowo wsparła nas firma Sferawent S.C., sportowo przygotował i profesjonalnie poprowadził drużynę Michał Zając, swoją wiedzę i doświadczenie trenerskie dołożył podczas meczów Włodzimierz Madej, o dobrą atmosferę w drużynie zadbał kapitan Mateusz Czyż, a Roman Balcar, Szymon Białek, Kamil Cieloszyk, Szymon Czapla, Mateusz Czyż, Arkadiusz Droździk, Piotr Głuszek, Piotr Karchut, Maciej Michalik, Szymon Myćka, Tomasz Raszka, Kacper Urbańczyk, Michał Zając i Przemek Ząber solidną pracą na treningach i bardzo dobrą grą zadbali o dobry wynik.

Udział w rozgrywkach III ligi to dla naszego klubu duże wyzwanie organizacyjne i finansowe. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby dobrze wykorzystać potencjał drużyny i regularnie zapełniać widownię naszej hali, a promować nasze miasto podczas meczów wyjazdowych - zapewnia zarząd klubu wraz z trenerami i zawodnikami!

TABELA KOŃCOWA ROZGRYWEK

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym sezonie!

Tekst. Fundacja TALENT Cieszyn/WS

Fot. Fundacja TALNET Cieszyn

Udostępnij:
menu