Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Junior młodszy kończy rundę jesienną
13.10.2020
Główne zdjęcie aktualności

Drużyna KS Cieszyn w kategorii junior młodszy, wygrała ostatni mecz rundy jesiennej z KKS Kolejarzem Gliwice 6:0. Autorami bramek byli m.in. nasi obrońcy - Adam Ziaja (3) i Adam Budny (1), a także Filip Wilczęga i Kamil Malok.

Tak mecz i całą rundę komentuje trener drużyny, Konrad Legierski:

- Jesteśmy liderem na półmetku, bo tym meczem zakończyliśmy rundę jesienną. Przed nami jeszcze runda rewanżowa na wiosnę, więc jest trochę czasu, żeby się przygotować. Dzisiejsze spotkanie – kolejne trzy punkty, KKS Kolejarz Gliwice – zespół, który umie się ustawić na boisku, potrafi grać ładny hokej, a więc szkoleniowo to dla nas było bardzo dobre. Największym problemem przed meczem było uświadomienie chłopaków, aby nie zlekceważyli przeciwnika, bo w głowach już mieli to, że jesteśmy faworytem w tym spotkaniu. Trzeba było ich troszkę sprowadzić na ziemię i fajnie, że to się udało. Nie zlekceważyliśmy przeciwnika i kontrolowaliśmy to spotkanie od samego początku do samego końca. Najbardziej zadowolony jestem z faktu, że zaczęliśmy grać piłką i zaczęliśmy współpracować, czyli osoby które wcześniej na przykład nie podawały, zaczęły podawać, osoby które nie asystowały to dzisiaj te asysty były super. Także skuteczność trochę nam się polepszyła, ale jest jeszcze dużo pracy żeby była na tym poziomie, na którym byśmy chcieli. No i ogólnie bardzo dobry mecz! Nasz bramkarz, który nie miał zbyt wiele do roboty, bo przez większość spotkania byliśmy po stronie Kolejarza, miał kilka sytuacji, w których musiał upomnieć obronę. Chłopaki zaczęli realizować pewne nasze założenia taktyczne i meczowe.

Cała sekcja najbardziej czeka teraz na rundę wiosenną, ale przed nią jeszcze rozgrywki w kategorii junior młodszy na hali, gdzie będą również startować. Są jeszcze rozgrywki U-14, w których KS Cieszyn ma okazję pograć. Ale najważniejsza będzie zima, czyli to jak się przygotują tak naprawdę do rundy rewanżowej, bo teraz jako lider drużyna z Cieszyna musi się przygotować na to, że wszystkie drużyny przeciwne będą chciały urwać im punkty.

Trzeba nadmienić, iż duże podziękowania należą się rodzicom, którzy mimo wielu obowiązków swoich dzieci, widzą ile radości daje im hokej na trawie i wspierają ich, a zarazem motywują do pracy nie tylko na boisku.

Tekst i fot. KS Cieszyn

Udostępnij:
menu