Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Kolejne dwa etapy Dakaru za nami
07.01.2021
Miejsce wydarzenia:
Arabia Saudyjska
Główne zdjęcie aktualności

Trzeci etap Dakaru za nami. 5 stycznia 2021 roku zawodnicy mieli do przejechania pętlę wokół miasta Wadi ad-Davasir o długości 630 km. To był trudny i wymagający technicznie odcinek, na którym nasza ekipa zmagała się z problemami ze sprzętem i trudnościami nawigacyjnymi. Mimo to wszyscy zameldowali się na mecie. 
Martin Prokop w duecie z Viktorem Chytką złapali dobry balans między nawigacją a prędkością. Ukończyli trzeci etap na 7. miejscu. Kuba Przygoński z Timo Gottschalk uplasowali się na 11. pozycji, co pozwoliło im utrzymać 5. miejsce w „generalce”. Maciek Giemza #101, najmłodszy zawodnik w #ORLENTeam, dojechał na metę jako 11. w kategorii motocykle. Drugi z naszych motocyklistów, Adam Tomiczek, uplasował się na 33. lokacie. Kamil Wiśniewski, mimo trudności z quadem, uplasował się na 12. pozycji. 

Przed nami najdłuższy odcinek rajdu. Już jutro (przyp. red. 6.01.2021 roku) zawodnicy będą mieli do przejechania 813 kilometrów, w tym 337 kilometrów odcinka specjalnego.

Wyniki #ORLENTeam po trzecim etapie (klasyfikacja generalna):

Samochody
5. miejsce Jakub Przygoński i Timo Gottschalk
10. miejsce Martin Prokop i Viktor Chytka

Motocykle
20. miejsce Maciej Giemza
26. miejsce Adam Tomiczek

Quady
8. miejsce Kamil Wiśniewski

 

Czwarty, bardzo szybki odcinek już za nami. Świetny etap w wykonaniu Kuba Przygoński, dla którego jest to już 12. start w Dakarze. Na tym ekstremalnie szybkim odcinku duet Przygoński i Gottschalk zameldował się jako 6. na mecie, z niewielką, kilkuminutową stratą do lidera. To był dobry dzień także dla Martin Prokop i Viktora Chytki, którzy bez większych trudności uplasowali się na 12. lokacie i awansowali na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Maciek Giemza #101, uznawany za jednego z najlepszych motocyklistów młodego pokolenia, ukończył etap na 26. pozycji. Kilkadziesiąt sekund później na mecie dołączył do niegoAdam Tomiczek, plasując się na 27. miejscu. Na metę w Rijadzie jako 8. dotarł Kamil Wiśniewski. Quadowiec, który przed rokiem zajął 5. miejsce w całym rajdzie, po dzisiejszym etapie jest 9. w klasyfikacji generalnej.
 
Wyniki #ORLENTeam po czwartym etapie (klasyfikacja generalna):
 
Samochody
6. miejsce Jakub Przygoński i Timo Gottschalk
9. miejsce Martin Prokop i Viktor Chytka
 
Motocykle
20. miejsce Maciej Giemza
25. miejsce Adam Tomiczek
 
Quady
9. miejsce Kamil Wiśniewski
 
Biuro Prasowe PKN Orlen
Udostępnij:
menu