Cieszyński portal sportowy - strona główna

Lider pokonany!
04.10.2017
Hażlach

30 września w meczu dziewiątej kolejki IV ligi okręgowej, juniorzy TS 1909 Piast Cieszyn wygrali na wyjeździe z liderem tabeli - LKS Victoria Hażlach 1:0.

Pierwsze minuty spotkania należały zdecydowanie do piłkarzy Piasta, którzy mocno nacisnęli rywala i już w 5 minucie objęli prowadzenie po strzale Seweryna Gabzdyla. Jednak gospodarze nie dawali za wygraną i 3 minuty później, gdyby nie interwencja stojącego w bramce Mariusza Woźniaka, mógł być remis. W kolejnych minutach na przemian atakowali gospodarze i przyjezdni. Dwie okazje do zdobycia bramki miał Mikołaj Gaffke, jednak najpierw bramkarz rywali wykazał się instynktem i obronił strzał, a później piłka przeszła minimalnie obok bramki. Także Seweryn Gabzdyl miał szansę podwyższyć wynik po strzale z ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę. W pewnym momencie cieszynianie nie zachowali czujności i rywal zdołał przedostać się na ich pole karne. Na szczęście Jakub Zamirski wybił piłkę na rzut rożny. Końcówka pierwszej połowy należała do piłkarzy Piasta. Po faulu przeciwnika został podyktowany rzut wolny, jednak cieszynianie rozpoczęli bez gwizdka sędziego, co skończyło się żółtą kartką.

Trener Dawid Janoszek dał szansę pięciu rezerwowym zawodnikom, którzy pokazali się w meczu z dobrej strony. W końcówce meczu obie drużyny nacierały na siebie, raz po raz powodując zagrożenie pod bramką rywala. Jednak wynik spotkania już się nie zmienił.