Loteria zdecydowała
01.08.2022
Boiska piłkarskie "Pod Wałką"
Sprawdź, jak dojechać

Nie takiego początku nowej kampanii oczekiwali kibice w nadolziańskim grodzie. Od zawsze wiadomo, że rzuty karne to loteria. I to właśnie ta loteria w minioną sobotę 30 lipca 2022 roku zdecydowała o tym, że CKS PIAST odpadł z Pucharu Polski.

Po losowaniu par I rundy Pucharu Polski było wiadomo, że seniorzy CKS PIAST nie będą mieli łatwej przeprawy. Tą tezę potwierdzily wydarzenia na boisku w Cieszynie, gdzie po 40 minutach goście prowadzili już 0:2. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową dla cieszynian zdobył Tomasz Szyper. Po przerwie kolejne dwa szybkie trafienia gości i zrobiło się już 1:4. W gonieniu wyniku gospodarzom zdecydowanie nie pomagały warunki atmosferyczne, a wręcz można się pokusić o stwierdzenie, że rzęsisty deszcz miał wpływ na wiele wydarzeń boiskowych. Ostatnie pół godziny regulaminowego czasu gry należało do kapitana CKS-u, Ireneusza Jelenia. Najpierw w 60 minucie zdobytym golem dał sygnał do ataku, a następnie bramkami w 73 i 89 minucie dał remis (4:4).

Doszło do rzutów karnych, które lepiej wykonywali goście i wygrali 4:3 i tym samym awansowali do kolejnej rundy. CKS PIAST może już skupić się tylko na rozgrywkach ligowych, których start 14 sierpnia wyjazdowym meczem z zespołem z LKS Pogórze.