Medale lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska
29.05.2019
Bielsko-Biała

25 i 26 maja na stadionie w Bielsku-Białej Wapienicy zorganizowano lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska w kategoriach wiekowych U-18, U-20 i seniorów. Zawodnicy MUKS SZS Cieszyn zdobyli w tych zawodach 6 medali, uzyskując kilka wartościowych wyników. Podwójnym medalistą został Mateusz Mola, który wygrał bieg na 1500 m w kategorii U-20 (4.31,04), a na dystansie 5000 m wywalczył brązowy medal (17.44,55). Rywalizacja na dystansie 1500 m zakończyła się podwójnym zwycięstwem cieszyńskich biegaczy, ponieważ za Mateuszem na srebrnej pozycji finiszował Łukasz Żmija (4.41,27).

Na dystansie 800 m w kategorii U-18 brązowy medal zdobyła Samanta Górniak. Czas 2.13,08 to jej nowy rekord życiowy i rekord Klubu. Dwudziestoletnia seniorka Magdalena Szczypka była trzecia w skoku w dal, skacząc na odległość 4,73 m. Jej rówieśnik Mikołaj Legierski świetnie pobiegł na 400 m. Wartościowy wynik 52,69 sek. jest najlepszym w jego karierze na tym dystansie. Zdecydowanie lepiej od życiówki Mikołaj biegał również na 200 m, ale wynik 23,50 sek. uzyskany został z minimalnie zbyt silnym wiatrem +2,1 m/sek. Rezultat ten pozwolił zająć miejsce tuż za podium wśród seniorów.

Bardzo dobrze na dystansie 3000 m spisał się Szymon Masarski. W kategorii U-18 wywalczył 4. miejsce, a debiut w tej konkurencji na bieżni ozdobił świetnym wynikiem 9.33,92.

Sprinter Paweł Błaś (U-20) na obu najkrótszych dystansach zajął 9. miejsce z wynikami: 100 m – 11,84 sek., 200 m – 24.03 sek..

W kategorii U-18 biegały na 200 m zawodniczki: Iga Szczepańska – 28,41 sek. (14. miejsce) i Hanna Wałga – 28,87 sek. (17). Były to najszybsze biegi w karierach tych 16-letnich lekkoatletek.

Z powodu drobnej kontuzji w Mistrzostwach Śląska nie wystąpiła najlepsza cieszyńska sprinterka Zuzanna Legierska. Życzymy jak najszybszego powrotu na bieżnię.