Cieszyński portal sportowy - strona główna

Medale lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska
17.06.2021
Gliwice

Stadion „Piasta” Gliwice gościł w miniony weekend (12-13.06.) lekkoatletów, którzy rozegrali Mistrzostwa Śląska seniorów, juniorów (U-20) i juniorów młodszych (U-18). Nie zabrakło wśród nich biegaczy MUKS SZS Cieszyn. W kategorii juniorów świetnie zaprezentował się Szymon Masarski w biegu na 3000 m. W bardzo mocnej stawce zajął drugie miejsce z wartościowym rekordem życiowym 9.23,54. Samanta Górniak zdobyła brązowy medal w biegu na 800 m, uzyskując czas 2.20,36. Tydzień wcześniej na Międzynarodowym Mityngu „Beskidianathletic” w Bielsku-Białej na tym samym dystansie była druga i nabiegała 2.16.75, wypełniając minimum na Mistrzostwa Polski U-20, które odbędą się 2-4.07. w Lublinie. Czwarte miejsce w Gliwicach na dystansie 3000 m juniorek zajęła Weronika Masarska. Wynikiem 11.58.23 poprawiła życiówkę o ok. pół minuty.

Na wspomnianym wcześniej Mityngu „Beskidianathletic” z bardzo dobrej strony pokazał się młodzik (U-16) Błażej Kula, który w biegu na 600 m był czwarty z wartościowym wynikiem 1.35.50.